HiKe roubenka

HiKe roubenka

(13. 3. 2020) Lukáš Slezák, OK PYRUS

   
 
 
 
 

HiKe roubenka

Horská roubenka je určena především pro páry, které tráví volný čas aktivně jak v letním, tak zimním období. Orientace objektu kolmo ke svahu nabízí výhled do okolní přírody z nové perspektivy. Kombinace materiálů zajišťuje odolnost vnější obálky a zároveň vytváří harmonické vnitřní prostředí. Roubenka se tak stává útočištěm všech horských dobrodruhů.
Pro případ přehřívání stavby v létě nebo naopak vůči zimní vánici jsou nad okny instalovány venkovní hliníkové lamely. Dalším ochranným prvkem je vlnitý plech využitý především na místech, kde je nutná zvýšená odolnost a trvanlivost stavby. Jsou z něj také provedeny zásuvné panely. Ty lze polohovat a vytvořit tak závětří, nebo naopak maximalizovat výhled na terase. Pro náročnější je k dispozici zavěšená konstrukce osazená sítí, která přímo vybízí k opalování, čtení nebo prostému kochání se přírodou.
Konstrukce z masivních BSH hranolů opracovaných na CNC zaručuje precizní provedení všech detailů a nadstandardní rychlost stavby. Hlavní nosné konstrukce mohou být sestaveny do týdne od chvíle, kdy je materiál přivezen na pozemek.

Autorská zpráva

Zastavěná plocha: 74 m2
Vytápění: elektrické podlahové vytápění + kamna na dřevo
Ohřev vody: elektrická topná spirála v akumulační nádobě
Systém je doplněný o fotovoltaické panely, které mimo jiné zajišťují temperování roubenky v nevytíženém období.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

13. 3. 2020 15:00:27. Re: HiKe roubenka. Barbora
14. 3. 2020 02:06:55. Re: Re: HiKe roubenka. Lubor

 
 
 
 

13. 3. 2020 15:00:27. Re: HiKe roubenka. Barbora

  Akorát tohle vám žádná ChKO (=hory) na svém území postavit nepovolí...

14. 3. 2020 02:06:55. Re: Re: HiKe roubenka. Lubor

  Napadlo mě přesně to samé. Ano, kdo z nás, milovníků hor a samoty, by nechtěl takto bydlet? Jenže nelze, rozhodně ne u nás - a je to tak správně, protože by to samé chtěly tisíce dalších :-). Takže možná jako útulna pro hikery. Jenže to je zase příliš luxusní, na takový účel.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz