Hliníkové profily Schüco v oceněném studentském projektu AIR House

Hliníkové profily Schüco v oceněném studentském projektu AIR House

(4. 11. 2013) Přestože v Kalifornii je již bývalá ranvej, kde na několik soutěžních dní vyrostlo energeticky soběstačné městečko „Solar Decathlon“, zcela vyklizená a AIR House v kontejnerech putuje zátky domů, vraťme se alespoň na moment k úžasnému výsledku, kterého dosáhl český tým studentů z ČVUT. Projekt pod vedením Fakulty architektury, která úzce spolupracovala s Fakultou stavební, získal v rámci celkového hodnocení krásné 3. místo. Zásluhu na umístění nelze upřít ani studentům Fakulty dopravní, Fakulty elektrotechnické, Fakulty strojní či Univerzitnímu centru energeticky efektivních budov.

 
 
 
 

Hliníkové profily Schüco v oceněném studentském projektu AIR House

Přestože v Kalifornii je již bývalá ranvej, kde na několik soutěžních dní vyrostlo energeticky soběstačné městečko „Solar Decathlon“, zcela vyklizená a AIR House v kontejnerech putuje zátky domů, vraťme se alespoň na moment k úžasnému výsledku, kterého dosáhl český tým studentů z ČVUT. Projekt pod vedením Fakulty architektury, která úzce spolupracovala s Fakultou stavební, získal v rámci celkového hodnocení krásné 3. místo. Zásluhu na umístění nelze upřít ani studentům Fakulty dopravní, Fakulty elektrotechnické, Fakulty strojní či Univerzitnímu centru energeticky efektivních budov.Environmentální a energeticky nezávislá stavba AIR House odbornou porotu soutěže Solar Decathlon 2013 zaujala jedinečnou architekturou, založenou na jednoduchosti a čistotě, s důrazem na propojení vnitřních a vnějších prostor, tedy přírodních materiálů, okolní přírody a světla. Takovýto koncept mimo jiné vyžaduje zvolit vhodné otvorové výplně. Pro AIR House byly vybrány hliníkové profily značky Schüco. Jedná se o systémové řešení vysoce tepelně i zvukově izolovaných profilů s úzkými pohledovými šířkami a čistým designem.

Společnost Schüco CZ s.r.o. týmu poskytla okenní systém AWS 70.HI (Uf = 1,6 W/(m²K), pohledová šířka 117 mm), dveřní systém ADS 70.HI (Uf = 1,89 W/(m2K), pohledová šířka 147 mm) a posuvný element z profilů ASS 70.HI (Uf = 1,6 W/(m2K), pohledová šířka 117 mm). Dle preferencí investora lze vybírat z různých designových variant a ovládacích prvků, mechanických i automatizovaných. K dispozici jsou bezbariérová provedení, různé stupně zabezpečení či možnost napojení na centrální řízení objektu. Posuvný pákový systém zaručuje tichý a snadný přístup bez nároků na okolní prostor, neboť dveře se otevírají v jedné rovině. Variantou u posuvu je integrace skrytého kování s pohonem e-slide pro ještě pohodlnější ovládání. Hliníkové profily Schüco zkompletovala a do projektu dodala firma Sipral a. s.„Se studenty Fakulty architektury ČVUT v Praze dlouhodobě spolupracujeme v rámci Spolku posluchačů architektury. Jsem proto rád, že jsme prostřednictvím Sipralu mohli podpořit i tento zajímavý projekt pod vedením ČVUT. Soutěžnímu týmu gratulujeme ke krásnému úspěchu a těšíme se na možnost spolupráce u dalších studentských aktivit,“ dodává Ing. Petr Herynek z marketingu firmy Schüco CZ s.r.o. Kromě pražského Spolku posluchačů architektury Schüco podporuje například studenty z Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci.

Pro informace o produktech Schüco navštivte www.schueco.cz.
Informace o soutěži Solar Decathlon 2013 a projektu AIR House najdete na www.airhouse.cz a www.solardecathlon.gov.

Zdroj fotografií: Martin Čeněk, ČVUT, Tým ČVUT
a Schüco CZ s. r. o.
podle podkladů společnosti Schüco
CZ


Schüco AWS 70.HI Schüco AWS 70.HI Schüco AWS 70.HI
Schüco AWS 70.HI

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz