Horský dům

Horský dům

Pec pod Sněžkou – Velká Pláň

(22. 3. 2021) Rosa Architekt 

   
 
 
 
 

Horský dům

Dům s pultovou střechou stojí na místě chaty U Modřínu v horní části Velké Pláně v Peci pod Sněžkou. Má obdélníkový půdorys orientovaný po vrstevnici. Horní patro, které předstupuje před podzemní podlaží, je prolomeno lodžií, která prochází přes celou jižní a západní fasádu. Uspořádání domu umožňuje, aby všechny obytné místnosti byly orientované k jihu a měly výhled.


Fasády jsou z materiálů, které dobře odolávají povětrnostním vlivům. Podzemní podlaží je obloženo kamenem, nadzemní podlaží plechovým šindelem šedé barvy, který v lodžii doplňuje dřevěný obklad z modřínu.

V podzemním podlaží je umístěn vstup s navazující lyžárnou, pokoj pro hosty, sauna a technické prostory. Byt v nadzemním podlaží se skládá z obytného prostoru s terasou, dvou dětských pokojů a apartmánu rodičů.

Autorská zpráva
Foto: petrkostal.cz

Autoři: Michal Rosa; interiéry Martina Rosová; spolupráce Milan Jansa, Hynek Stiehl, Dita Bedrníková, Marie Dvořáková, Andrea Junková, Jan Pěnčík, Pavel Rus Plocha pozemku: 4594 m2
Zastavěná plocha: 240 m2
Užitná plocha: 255 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

 
 
 
 
50.6938809
15.7331672
Horský dům

Horský dům
Pec pod Sněžkou – Velká Pláň

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz