Hostinec Rekovice na Horečkách

Hostinec Rekovice na Horečkách

(9. 6. 2017) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Hostinec Rekovice na Horečkách

Objekt restaurace Rekovice s číslem popisným 2 je pro obec jeden ze symbolů. Narodil se zde Antonín Bača Horečka, který se nejvíc zasloužil o vznik obce Trojanovice a její samosprávu v roce 1748.
Zastupitelé obce Trojanovice se shodli na odkoupení objektu se záměrem rekonstrukce a provozování obecní restaurace. Historická budova byla postupně očištěna, byly navrženy nové stropy v sále a nový krov. Původní klenby a kamenné stěny jsou zachovány a doplněny soudobými materiály. Nové okenní otvory lákají turisty dovnitř, a přitom z pozice interiéru je přízemí objektu otevřeno do přírody. Velkoformátové zasklení směrem do lesa působí jako velká televizní obrazovka. Koncept interiéru je založen na otevřenosti, například s průhledem do kuchyně a pozorováním přípravy pokrmů. V patře se nachází šest pokojů pro ubytování hostů. Součástí restaurace je dřevěná brána a dřevěné posezení v přírodě.

Rekonstrukce restaurace Rekovice byla financována z prostředků obce za účelem provozování obecního hostince, který bude sloužit také jako kulturní stánek obce Trojanovice. V minulém roce byl svépomocí vybudován v blízkosti restaurace lesní bufet (z původních stavebních buněk) a také dětské přírodní hřiště.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Investor: obec Trojanovice
Autor: Kamil Mrva; spolupráce Václav Kocián, Jaroslav Holub
Interiéry: Romana Mališ Bílková
Statika: Tomáš Šenovský

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

9. 6. 2017 15:11:34. Re: Hostinec Rekovice na Horečkách. BlueBoss

9. 6. 2017 15:13:31. Re: Hostinec Rekovice na Horečkách. ALEN SISKOVA

14. 6. 2017 11:14:37. Re: Hostinec Rekovice na Horečkách. Adam

 
 
 
 

9. 6. 2017 15:11:34. Re: Hostinec Rekovice na Horečkách. BlueBoss

  Super hospoda, tam bych byl pečenej vařenej :-)

9. 6. 2017 15:13:31. Re: Hostinec Rekovice na Horečkách. ALEN SISKOVA

  VYBORNE !

14. 6. 2017 11:14:37. Re: Hostinec Rekovice na Horečkách. Adam

  Vyumělkovaná hospoda, která stála mnoho miliónů a dál se bude jen zadlužovat. Už teď někam zmizelo pár set tisíc a ticho po pěšině.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.