Hostivar H2 – Pivovar s pekárnou a restaurací

Hostivar H2 – Pivovar s pekárnou a restaurací

Hornoměcholupská 750/115, Praha 15

(19. 3. 2019) Ateliér ADR

   
 
 
 
 

Hostivar H2 – Pivovar s pekárnou a restaurací

Pivovar se nachází na okraji pražské rezidenční oblasti s výhledem na golfového hřiště. Je v přímé pěší návaznosti na železniční stanici Praha - Horní Měcholupy. Pivovar Hostivar H2 je mladším bratrem Pivovaru Hostivar 1, vzdáleného asi jeden kilometr.
Půdorysný tvar objektu ovlivnil nepravidelný tvar pozemku. Fasáda pivovaru je obložena dřevem, které v patře střídá černý trapézový plech. V klíčových momentech je fasáda prosklená, s průhledem do restaurace nebo varny pivovarnické části. Restaurace má terasu orientovanou do zahrady, ve které v létě funguje malý objekt výčepu se zahradním sezením pro hosty.
V přízemí se nachází větší část provozu pivovaru, v přímé návaznosti na něj je umístěna restaurace. Do restaurace se vstupuje přes zádveří, zapuštěné v hmotě objektu. Její interiér je dvoupatrový, přízemí dominují bar obložený stříbrným trapézovým plechem a kamna. Do galerie v patře vede ocelové točité schodiště. Výrazným prvkem interiéru je tmavý dřevěný obklad, který prochází přes obě patra. Kontrastní je naopak bílý děrovaný sádrokartonový povrch stěn, který napomáhá akustice prostoru. Restaurace je přímo napojená na vyhřívanou terasu. Ta je částečně prosklená, přičemž v některých místech existuje možnost prostor oddělit od exteriéru igelitovou roletou.
V patře objektu se nachází provoz průmyslové pekárny, administrativní zázemí a zázemí pivovarnického provozu.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice – Jakub Skokan, Martin Tůma

Klient: Pivo Hostivar, a.s. / Milan Wimmer
Architekt: ADR, s.r.o. – Petr Kolář, Aleš Lapka; spoluautoři Josef B. Novotný, Jana Zoubková, Zuzana Kollárová, Pavel Čermák, Miloš Hradec
Zastavěná plocha: 640 m2
Užitná plocha: 1007,4 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

19. 3. 2019 23:25:17. Re: Hostivar H2 – Pivovar s pekárnou a restaurací. Václav Kubec

  Dům je určitě přesně a pevně vystavěn, ale čekal bych v něm jiné produkty.

26. 4. 2019 09:28:12. Re: Re: Hostivar H2 – Pivovar s pekárnou a restaurací. J.Rett

  Dobrý den,
a co byste čekal?

J.R

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz