Hotel Hermitage Praha

Hotel Hermitage Praha

(14. 4. 2022) Ian Bryan Architects (IBA)

   
 
 
 
 

Hotel Hermitage Praha

Dvanáct let po přeměně této budovy z bývalé tiskárny Polygrafie na čtyřhvězdičkový hotel byla společnost IBA opět přizvána ke spolupráci, tentokrát k revitalizaci veřejných prostor v přízemí včetně recepce, salonku, baru, restaurace a bufetových zón. V rámci této obměny byl hotel majiteli znovu otevřen pod názvem „Hermitage Hotel“ poté, co byl od svého prvního otevření v roce 2009 provozován pod hlavičkou řetězce Park Inn. Samotná budova pochází z 20. let 20. století a byla postavena v tehdy charakteristickém secesním stylu. 

Přáním klienta bylo dát prostoru nejen novou tvář, ale také propojit bar s recepcí. Nový design čerpá inspiraci z průmyslového dědictví a tiskařské historie budovy. Odrazem tohoto odkazu je použití měděného plechu na opláštění nového baru a zdobných kovových prvků, které kopírují dekorativní motivy nacházející se na fasádě. 

Atmosféra prostor je oproti původnímu uspořádání otevřenější a neformálnější. Bar je nyní orientován směrem k recepci a přilehlým salonkům. Části stropů a stěn jsou otevřené, aby odhalily původní betonovou a cihlovou konstrukci jako jakousi vzpomínku na čilý tiskařský provoz. V nových salóncích je hostům k dispozici řada míst vhodných pro skupinové nebo individuální aktivity, přičemž všechny jsou vybaveny moderními technologiemi a vybízí k příjemnému posezení. 

Stavební práce byly dokončeny v roce 2021, avšak kvůli pandemii Covidu měli hosté jen málo příležitostí si modernizované prostory plně vyzkoušet, což se ale po zmírnění pandemických opatření pomalu mění. 

Tisková zpráva, redakčně kráceno 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz