Hradecký hotel Černigov není podle ministerstva památkou

Hradecký hotel Černigov není podle ministerstva památkou

Riegrovo náměstí, Hradec Králové

(20. 4. 2015) Firma CPI ho chce zbořit a na jeho místě postavit nový objekt.

   
  • Vizualizace: Schindler Seko Architects

  • Vizualizace: Schindler Seko Architects

 
 
 
 

Hradecký hotel Černigov není podle ministerstva památkou

(ČTK) - Královéhradecký hotel Černigov, který chce firma CPI zbořit a na jeho místě postavit nový objekt za miliardu korun, není kulturní památkou. Ministerstvo kultury nezahájí správní řízení o jeho zařazení na seznam památek. Ve svém vydání dne 17. dubna 2015 o tom informuje Hradecký deník.

"Nesporná kvalita hmotové kompozice hotelu Černigov je degradována nedostatky dispozičního propracování a nekvalitními detaily," stojí v prohlášení ministerstva. Záměr zbourat hotel ve městě vyvolal diskusi, vznikla také petice za jeho zachování. "Ještě se nevzdáváme," komentoval usnesení ministerstva architekt Jiří Zídka, jehož otec je autorem stavby.

Monolitický hotel Černigov ze 70. let 20. století je nejvyšší budovu ve městě, stojí na Riegrově náměstí v sousedství hlavního nádraží Českých drah. CPI jej hodlá nahradit komplexem v čele se čtyřhvězdičkovým hotelem Clarion, který doplní kongresové centrum, kanceláře a v uliční úrovni obchodní prostory. Součástí projektu je obchodní vnitroblok s restauracemi a kavárnou.

Doplněno Stavbaweb:

Multifunkční komplex v místě stávajícího královehradeckého hotelu Černigov
Hotel Clarion Riegrova Plaza
ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ
Architektonický záměr počítá s kombinací kancelářského objektu, kongresového centra, hotelu a v přízemí ještě s maloobchodními jednotkami. Základním prvkem urbánní struktury je městský blok, který nahrazuje solitérní hmotu Černigova. Vzhledem k prominentní poloze v průčelí náměstí před hlavním nádražím považuje projekt za důležité rozšířit veřejné plochy také o prostory vnitrobloku. Městský blok je proto ve dvou místech přerušen a umožňuje průchod východo-západním směrem. Vznikne tak kvalitní městský prostor, který zatraktivní ulici S.K. Neumanna a naváže na stávající pěší zóny. Formu navrhované zástavby lze přirovnat k ulitě šneka, kdy se budovy spirálovitě obtáčí podél uličních čar, a kulminují v těžišti uvnitř bloku. Hlavní přístup do ulity je přímo z náměstí, její nejvyšší bod - věž hotelu o výšce 38,5 metrů - je orientován směrem k nádražní věži.
Architektonický návrh vychází z pera studia Schindler Seko Architects.

O PROJEKTU
Multifunkční komplex na místě stávajícího hotelu Černigov obohatí centrum Hradce Králové o nabídku špičkových kanceláří, komfortního čtyřhvězdičkového hotelu Clarion s moderním kongresovým zázemím. Jako první z dominant při vstupu do města z autobusového i vlakového nádraží nabídne atraktivní veřejný prostor, který zpříjemní pohyb městem po ose pěších zón. Hotel se 150 pokoji využívá plochu 16 300 m2, přičemž spodní dvě podlaží jsou navržena jako hlavní provozní prostory kongresu a jeho doprovodných provozů. Vyšší podlaží poslouží čistě jako ubytovací s různými standardy pokojů. V nejvyšším podlaží pak bude umístěn prostor fitness a wellness centra se skybarem. Přízemní prostory o rozloze 1 700 m2 jsou uvažovány pro drobné obchody a služby přístupné přímo z náměstí, z ulice S.K. Neumana a nového vnitrobloku. Ve druhém až pátém nadzemním podlaží vyrostou špičkové kanceláře o celkové ploše 14 500 m2, kde budoucí nájemci získají především vysoký komfort, moderní design, nadstandardní kvalitu služeb i atraktivní polohu přímo v centru Hradce Králové. Součástí projektu je i parking s kapacitou 250 míst.

Investor: CPI Group
Architektonický návrh: Schindler Seko Architects
Zahájení výstavby: 2016
Dokončení: 2017/2019
Hotelová věž s devíti patry
Hotelová část s kongresovým sálem
Počet hvězdiček / pokojů hotelu: **** /150
3 budovy pro administrativu
Retail při ulici
Průchozí koridor
Plocha: 32 000 m2 
Nejvyšší místo budovy: 38,5 m
Počet parkovacích míst: cca 250 stání
Cena výstavby: cca 1 mld. Kč
(zdroj: cpihotels.comMagazín Hradec Králové)

Související články:
Nový hotel s multifunkčním centrem v Hradci Králové 11.12.2014

 
 
 
 
50.2150353
15.8113038
Hradecký hotel Černigov není podle ministerstva památkou

Hradecký hotel Černigov není podle ministerstva památkou
Riegrovo náměstí
Hradec Králové

Komentáře ke článku

 
 
 
 

20. 4. 2015 17:52:12. Re: Hradecký hotel Černigov není podle ministerstva památkou. xxx

  opravte si prosím slovo "Panelový" za "monolitický"

22. 4. 2015 07:19:05. Re: Re: Hradecký hotel ?ernigov není podle ministerstva památkou... Stavbaweb

  Děkujeme!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz