Husův sad v Ostravě

Husův sad v Ostravě

(27. 1. 2017) ateliér ZAKA 22

   
 
 
 
 

Husův sad v Ostravě

Husův sad je významným zeleným bodem v centru města, denně jím projdou tisíce lidí. Je jakousi křižovatkou všech možných směrů, ty nejčastěji konči v budově univerzit, gymnázia, základní školy, zastávky městské hromadné dopravy nebo naopak míří do centra města. Park má velký potenciál, je tedy škoda, že z dnešního pohledu není dobře podchycen a promyšlen. Zůstává jen průchozím místem, které není příliš významné a už vůbec nás nenapadne se déle zdržovat.
Návrh se snaží podchytit dlouho sledované nešvary prostoru a zareagovat na ně. Důležitým je směrováni cest, odpočinkové plochy a využití dalších nabídek městského parku jako bod pro setkávání či kulturu. Jak jsme to tedy vyřešili? Můžete sledovat níže, dopomohou vám referenční obrázky, ideové vizualizace nebo půdorys.
Autorská zpráva

Projekt byl představen na akci Městské zásahy Ostrava 2016


Autoři: Ateliér zahradní a krajinářské tvorby ZAKA22 - Ing. Magda Cigánková Fialová, Ing. Romana Šašinková

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz