ideaa architectures: škola a městská hala v Maire

ideaa architectures: škola a městská hala v Maire

(19. 3. 2014) Architektonická soutěž ponechala volbu na architektech: zbourat stávající budovy a vystavět nové, nebo staré budovy rehabilitovat. Náš přístup spojuje obě řešení. Zachovali jsme staré budovy s novým programem.

 
 
 
 

ideaa architectures: škola a městská hala v Maire

Architektonická soutěž ponechala volbu na architektech: zbourat stávající budovy a vystavět nové, nebo staré budovy rehabilitovat. Náš přístup spojuje obě řešení. Zachovali jsme staré budovy s novým programem.


Architekti: ideaa architectures
Místo: Rammersmatt, Francie
Hlavní architekit: Laurent Dugo, Benoît Herrmann, Sandro De Pin
Statika: Ceder SA, Act’bois
Plocha: 690 m2
Realizace: 2013
Foto: Alain-Marc Oberlé

Abychom dosáhli energetické cíle zadání (aby stavba produkovala víc energie, než spotřebuje) byl postaven vedle stávající budovy nový objekt.
Bývalá stodola se stala prostorem vně i uvnitř, který umožňuje vytvořit vstupní halu s přístupem k novým prostorům. Prostorové bohatství projektu vychází ze vztahu nového se starým, který ještě umocňuje kvalita stávajícího objemu. Masivní využití dřeva pro konstrukce a opláštění nové „krabice“ posiluje tuto myšlenku dialogu mezi novými budovami a starých zemědělských materiálů. Abychom zvýraznili kvalitu krajiny, byla okna vymyšlena jako místnosti, prostory, do kterých lze vstoupit a vychutnat si krásnou krajinu.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz