IGY 2 - nové obchodní centrum s parkovištěm na střeše v Českých Budějovicích

IGY 2 - nové obchodní centrum s parkovištěm na střeše v Českých Budějovicích

(20. 8. 2012) České Budějovice - (ČTK) - V centru Českých Budějovic by mělo do tří let vyrůst nové obchodní centrum s parkovištěm na střeše. Jeho architektonický návrh je z Ateliéru 8000, který navrhl i českobudějovické obchodní centrum Mercury, na jehož střeše je autobusové nádraží. Nový polyfunkční dům IGY 2 na Pražské třídě bude propojen přes Pekárenskou ulici dvěma lávkami s obchodním centrem IGY 1. Vyplývá to z informací na webu České informační agentury životního prostředí CENIA.

 
 
 
 

IGY 2 - nové obchodní centrum s parkovištěm na střeše v Českých Budějovicích

České Budějovice - (ČTK) - V centru Českých Budějovic by mělo do tří let vyrůst nové obchodní centrum s parkovištěm na střeše. Jeho architektonický návrh je z Ateliéru 8000, který navrhl i českobudějovické obchodní centrum Mercury, na jehož střeše je autobusové nádraží. Nový polyfunkční dům IGY 2 na Pražské třídě bude propojen přes Pekárenskou ulici dvěma lávkami s obchodním centrem IGY 1. Vyplývá to z informací na webu České informační agentury životního prostředí CENIA.


Polyfunkční objekt IGY 2 vyroste na místě telekomunikační budovy a přilehlých pozemcích na ploše přes 6000 metrů čtverečních. Objekt bude mít pět nadzemních podlaží, z toho tři budou obchodní. Čtvrté spolu se střechou budou sloužit jako parkoviště. Najíždět se na ně bude po rampě z ulice F. Šrámka. Kapacita parkoviště bude pro 188 aut.

Parcela je situována v bývalém srdci starých Budějovic a prošla složitým stavebním vývojem až k dnešnímu nesourodému stavu. Stavbě bude muset ustoupit bývalá servisní telekomunikační budova postavená na konci 80. let minulého století. Třípatrový objekt je nyní z větší částí opuštěn, v přízemí je Dobrá jídelna. Předpokládaná denní návštěvnost nového centra je 7500 lidí. Vytvořeno by mělo být 213 nových pracovních míst. Se zahájením stavby se počítá ve druhém pololetí roku 2013, dokončeno by mělo být o dva roky později.
 
Obchodní společenské centrum IGY 1 vzniklo nákladem 750 milionů Kč v letech 2003 až 2004. Podle investora stavby IGY 2 - Czech Property Investments, a.s., bude menší IGY 2 stát odhadem přes půl miliardy korun.

Doplněno Stavbaweb:
Po upozornění čtenáře, že vizualizace uveřejněné u článku patří k jinému projektu opravujeme:
Aktuální vizualizaci plánovaného projektu IGY II naleznete na stránkách iDnes - zde.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz