Industriální ostravské Trojhalí se připravuje na renovaci

Industriální ostravské Trojhalí se připravuje na renovaci

(21. 9. 2012) Industriální Trojhalí v bývalé ostravské koksovně Nová Karolina se připravuje na rekonstrukci. Do roka z objektů vznikne nové multifunkční centrum. Přestavba budov bude stát zhruba 180 miliónů korun, většinu nákladů uhradí evropská dotace, řekla ČTK mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská. Autorem projektu je architekt Josef Pleskot.

 
 
 
 

Industriální ostravské Trojhalí se připravuje na renovaci

Industriální Trojhalí v bývalé ostravské koksovně Nová Karolina se připravuje na rekonstrukci. Do roka z objektů vznikne nové multifunkční centrum. Přestavba budov bude stát zhruba 180 miliónů korun, většinu nákladů uhradí evropská dotace, řekla ČTK mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská. Autorem projektu je architekt Josef Pleskot.


Památkově chráněné objekty Trojhalí jsou jediné, které zůstaly na území bývalé koksovny. Trojhalí tvoří dvě haly bývalé elektrocentrály a jedné haly někdejší ústředny.
Architektonické řešení budov zpracoval architekt Josef Pleskot, který je autorem rekonstrukce areálu Dolní oblast Vítkovice, kde už byl renovován například bývalý plynojem, který se proměnil ve společenskou aulu Gong. Objekt někdejší elektrocentrály by se podle Pleskotova návrhu měl změnit na průchozí zastřešené náměstí. Rekonstruované prostory budou zhruba stejně velké jako centrální ostravské Masarykovo náměstí.

Budou se využívat například pro pořádání trhů, jarmarků, koncertů, debat, výstav nebo pro sportovní aktivity – například bruslení nebo pouliční turnaje v basketbalu, fotbalu, florbalu či beach volejbalu. Součástí by měl být informační koutek či gastronomické provozy.
V objektu ústředny pak vzniknou multifunkční tělocvičny se zázemím pro skladování sportovního vybavení. „Vše by mohlo být doplněno společným suterénem, který by spojil oba objekty, nicméně toto řešení je stále v jednání," vysvětlila Vojkovská.
 
Dodala, že Trojhalí bude propojeno s městem i oblastí Dolních Vítkovic, a to jak pěšky, tak i hromadnou dopravou. Podle primátora Petra Kajnara (ČSSD) má renovace objektu regionální význam, protože se očekává, že nebude sloužit pouze obyvatelům Ostravy, ale i jeho návštěvníkům a nové prostory by tak mohly přispět ke konkurenceschopnosti města.
 
Firma, která bude Trojhalí renovovat, už zahájila přípravné práce. Pokud vše půjde podle časového harmonogramu, bude Trojhalí veřejnosti zpřístupněno v září 2013.

zpráva ČTK

Doplněno Stavbaweb:

Vizualizace a další informace naleznete na stránkách Stavby v Moravskoslezském kraji - zde.
Další informace na stránkách Vitkovice.cz - zde a zde

Související články:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz