Inès Lobo Arquitectos: řadové domy v Bom Sucesso

Inès Lobo Arquitectos: řadové domy v Bom Sucesso

(29. 1. 2014) Blok s 18 objekty pro bydlení leží v nově budovaném areálu Quinta do Bom Sucesso (Farma Dobrý úspěch) s golfem a country klubem blízko jezera Óbidos.
Bom Sucesso spolupracuje s předními architekty.

 
 
 
 

Inès Lobo Arquitectos: řadové domy v Bom Sucesso

Blok s 18 objekty pro bydlení leží v nově budovaném areálu Quinta do Bom Sucesso (Farma Dobrý úspěch) s golfem a country klubem blízko jezera Óbidos.
Bom Sucesso spolupracuje s předními architekty.


Místo: Óbidos, Portugalsko
Architekti: Inès Lobo Arquitectos
Tým: Inès Lobo, João Rosário, Rita Zina, Pedro Oliveira, Pedro Carta, Julia Varela, Emanuel Romão, João Vaz, Sérgio Pereira
Konstrukce a technické sítě: A400 Projectistas e consultores de engenharia
Stavitel: Policon, Construções SA
Plocha: 3000 m2
Realizace: 2013
Foto: Leonardo Finotti
Řadové domy se nalézají na vzdálenější straně areálu s údolní loukou pod kopcem na východní straně a přístupové cestě na straně západní, křovím na jihu a skupině domů na severu. 
 

 
Základní téma architektů pro výstavbu na tomto místě bylo, aby každý apartment měl interaktivní vztah s okolím, a to za následujících podmínek:

1. Upřednostnění výhledu do údolí: z prostor je výhled na údolí, ale objekty jsou usazené v krajině.

2. Pozice těchto řadových domů ve vztahu k příjezdové cestě bude vzata do úvahy a návrh zaručí jednotlivým obydlím soukromí a dá jim určitou míru „neviditelnosti“.

3. Severní a jižní hranice a celkové umístění bloku budou řešeny tak, aby přístupová cesta k bytům byla z jihu a bydlení bylo obráceno více k severu.

4. Interiéry prostor budou navrženy tak, aby umožňovaly snadný přístup a pobyt vně.5. Vnější stěny se musí postavit tak, aby zajistily jak komorní vztah obyvatel s okolím, tak vysokou míru jejich soukromí.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz