Interiér advokátní kanceláře

Interiér advokátní kanceláře

(29. 5. 2020) New How architekti

   
 
 
 
 

Interiér advokátní kanceláře

Nové prostory advokátní kanceláře byly realizovány v roce 2019 jako rozšíření a „dodesignování“ původních kancelářských prostor, které jsme pro NK legal navrhovali před sedmi lety. Kanceláře se nachází v administrativním komplexu Bredovský dvůr v centru Prahy, konkrétně v původní, historické budově v severní části.

Nedelka Kubáč legal je advokátní firmou s úzkou specializací, ve které se řadí k těm nejlepším. Po letech využívání původních prostor investoři dospěli k názoru, že je potřeba prostory kanceláří rozšířit a zároveň navrhnout nový design klientských prostor.

Nový kancelářský prostor má půdorysný tvar písmene L. Hlavní klientský prostor je tvořen vstupní místností a zasedačkou, které jsou hned naproti vstupu.

Centrálním prostorem zaměstnanecké části je podlouhlá hala, která prochází celým prostorem. Ačkoliv není přímo osvětlena, dopadá do ní dostatek světla skrze částečně průhledné, částečně průsvitné stěny kanceláří. Také hala má tvar písmene L a dominantním prvkem jejího prvního ramene je veliký obraz, umístěný na stěně v průhledu od vstupu. Druhé rameno haly pohledově ukončuje prosklený „lounge“ – malý prostor, sloužící k pracovním, či neformálním schůzkám. V místě ohybu je situována rohová knihovna s pojízdnými schody.

Bylo záměrem investorů, aby klientské a zaměstnanecké prostory nebyly zcela vizuálně odděleny, aby celý prostor působil jednoduchým, moderním, lehkým a transparentním dojmem. Při pohybu v centrální hale člověk přes průhledné a průsvitné skleněné stěny vnímá život v jednotlivých kancelářích. Od určitého místa v hale se začne otevírat její další část.

Barevnost kanceláří využívá barevnosti loga, kde je jako charakteristická barva použita oranžová. Vlastní kanceláře jsou zařízeny bílým nábytkem. Spojujícím materiálem v kancelářích je charakteristický šedo-béžový koberec, který prochází celým prostorem. Kromě dělících sdk příček mezi kancelářemi jsou stěny i dveře do haly skleněné, bezrámové, částečně s mléčným polepem. Prostor zasedací místnosti a lounge má stěny čalouněny šedou alcantarou v kombinaci s lakovaným šedým sklem. Centrálním prvkem zasedačky je eliptický bílý stůl. V obkladu je na jedné straně zakomponována televize, která slouží pro prezentace a telekonference. Na protější straně je do obkladu vsazena známá fotografie z pražské hospody U Fleků. Křesla u stolu mají typické oranžové čalounění. Abychom ušetřili co nejvíce prostoru, místo odkládacích stolků na tužky a papíry, jsme navrhli zavěšené posuvné kontejnery pohybující se pod čalouněným obkladem.
Autorská zpráva
Foto: Robert Žakovič

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz