Interiér baťovského jednodomku

Interiér baťovského jednodomku

Zlín

(22. 2. 2018) Pavel Míček Architects

   
 
 
 
 

Interiér baťovského jednodomku

Autorem jednodomku z roku 1936 byl Baťův dvorní architekt Vladimír Karfík. Domek tohoto typu je ve Zlíně jediný. Koncepčně a svou dispozicí je však typickým baťovským domkům hodně podobný. Takřka krychle 10 x 9 x 9,3 m.
Návrh původní, velmi utilitární dispozici jen lehce uzpůsobil soudobým požadavkům mladé pětičlenné rodiny. V přízemí došlo k prostorovému prolnutí více místností, jejichž vzájemný vztah se může formou posuvných stěn různě proměňovat. Interiér je kompletně integrován do původní struktury domu. Některé okenní otvory byly protaženy až k podlaze, šířka s původními překlady zůstala zachována. Dům je tak více otevřen do zahrady a umožňuje příčné průhledy v obou směrech. Atmosféru významně ovlivňuje vztah původních konstrukcí a materiálů s novými. Jejich společným jmenovatelem je nahota bez kamuflujících vrstev. Původní materiály: očištěné zdivo – ponecháno režné, znovu osazené repasované dubové parkety. Nově jsme použili březovou překližku, syrovou ocel, polyuretanovou stěrku. Byl tak vytvořen soudobý interiér, který v plné míře ctí historický odkaz.
Autorská zpráva

Autor Ing. arch. Pavel Míček

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 3. 2018 01:28:13. Re: Interiér baťovského jednodomku. Markéta Kopecká

 
 
 
 

8. 3. 2018 01:28:13. Re: Interiér baťovského jednodomku. Markéta Kopecká

  Bylo mi radostí nahlédnout, blahopřeji tvůrcům i obyvatelům, velmi citlivé a příjemné pojetí.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz