Interiér bytu Na Santince

Interiér bytu Na Santince

Rezidence Na Santince, Praha 6 Dejvice

(12. 7. 2018) skutek architecture

   
 
 
 
 

Interiér bytu Na Santince

Výchozí developerská dispozice byla charakteristická častým neduhem současných staveb – neuvěřitelně dlouhou chodbou, nejednoznačně směřující k hlavní obytné místnosti. Tmavou chodbu jsme jemnými modelacemi proměnili v přednost bytu. Kombinací povrchů, pastelových odstínů a tvarováním stěn došlo k rozvolnění a prosvětlení tohoto prostoru. Portál v konci chodby akcentuje vstup do obývacího pokoje.
V interiéru se prolíná otisk osobnosti majitele s minimalistickým přístupem k designu. Vestavěný nábytek je autorský. Dominantním rysem skříní je nenápadnost. Mají podobu užitkových zdí, za nimiž se ukrývá úložný prostor. Tomu jsou uzpůsobeny detaily: světlá barevnost, bezúchytkové otvírání, redukce členění, úzké spáry a eliminace klasických nábytkových detailů jako jsou odskočené sokly, nebo lemování. Byt je zařízen pouze nezbytným množstvím solitérního nábytku, bez interiérových dekorací.
Každý prostorový prvek byl komponován dle pravidel rozmístění výstavních exponátů. Kuchyně je součástí obývacího pokoje, avšak oproti tzv. kuchyňským koutům je v místností jasně prostorově vymezená a funkčně uspořádaná. Kuchyňský nábytek jsme rozdělili do dvou protilehlých dílů, variabilní hloubka pracovní plochy i nepravoúhlé členění úložných prostor odpovídají ergonomii vaření.
Individualizace prostoru je obohacena grafickým pojednáním stěn, tvořícím stylizovanou mapu světa s vyznačením destinací, ke kterým má majitel bytu osobní vztah.
Rostliny na terase jsou uspořádané do kompozice z pravoúhlých ostrovů a myšlenkově navazují na charakter dělení teras mezi byty. Poetika terasy kontrastuje s minimalismem v interiéru, vegetace graduje hlavní výsadbovou plochou se stromem v nároží.

Autorská zpráva


Autor: skutek architecture – Ondřej Dvořák, Jiří Matys; spolupráce Miroslav Juren
Grafika: Ondřej Dvořák, Petr Štěpán (Studio Najbrt)
Terasa: Ondřej Dvořák, Ondřej Semotán, Klára Dědová
Hlavní dodavatelé: PHA a.s., KMB nábytek

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2015

 
 
 
 
50.1067181
14.3883546
Interiér bytu Na Santince

Interiér bytu Na Santince
Rezidence Na Santince
Praha 6 Dejvice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz