Interiér bytu v kolonii Svoboda v Praze

Interiér bytu v kolonii Svoboda v Praze

(8. 2. 2024) edit!

   
 
 
 
 

Interiér bytu v kolonii Svoboda v Praze

Nájemní bydlení má svá specifika. Absence konkrétního klienta nám nechala volnost v uchopení zadání, ale zároveň s sebou nese příslib univerzálnosti. Pracovali jsme se 135 m² užitné plochy, orientací na tři světové strany a prémiovou lokalitou. Rozhodli jsme se vytvořit byt ve vyšším standardu, který může obývat rodina, pár nebo single osoba.Původní dispoziční řešení se návrhem naředilo do velkorysého obývacího pokoje s kuchyňským koutem a dvěma ložnicemi s komfortním zázemím. Dominantním prvkem interiéru je atypická skříňová sestava, která kombinuje hlavní úložný prostor se dveřmi do koupelen, wc a prádelny a zdroj přirozeného světla do chodby. Toto řešení umožnilo umístit kompletní zázemí bytu do 35 m² a ponechat tak většinu plochy obytnému prostoru.Celý byt je barevně komponován ve světlých odstínech béžové a šedé jako soudobé doplnění původních historizujících prvků v barvě slonové kosti. Masivní vlysová dubová podlaha odkazuje svou skladbou a odstínem na původní podlahovou krytinu a přirozeně navazuje na lité terrazzo v prostorách zázemí bytu.

Tisková zpráva

lokace: Praha-Vinohrady 
rozloha bytu: 135 m² 
spolupracující architekti z týmu edit! Vítězslav Danda a Iveta Kopecká
fotografie: Ing. arch. Jan Pernekr 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a