Interiér optiky Richter

Interiér optiky Richter

Běhounská ulice, Brno

(27. 7. 2017) Kamil Mrva

   
 
 
 
 

Interiér optiky Richter

Na ulici Běhounská v Brně jsme navrhli a následně realizovali nový interiér oční optiky Richter, která má ve městě tradici.
Otevřená dispozice interiéru umožňuje nabídnout návštěvníkovi pohled na komplexní optické služby, prodej brýlí, vyšetření zraku včetně aplikace kontaktních čoček. Osvětlená skleněná výloha vytváří scénu, upoutává pozornost kolemjdoucí k návštěvě a stává se tak důležitým prvkem. Návrhem řešení jsme se snažili přizpůsobit původnímu záměru architekta Zoltána Egriho z roku 1935, to jest koncept funkcionalistického portálu s tmavými rámy a zasklením bez sloupků. V blízkosti se nachází kavárna Savoy, která byla roku 1926 přestavěna podle projektu architekta Jindřicha Kumpošta v moderní podnik s velkoformátovými skleněnými výlohami. Podobně bylo i zde, v prostoru výlohy oční optiky, použito moderních technických novinek, které řešily otevřené prostory z hlediska konstrukčního velmi odvážně a nekonvenčně (např. nýtované spoje pilířů, které nesly vrchní patra).

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


 
Stavebník: Optika Richter s.r.o.
Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o. – Kamil Mrva, Monika Drholecká; spolupráce Jaroslav Holub
Technický dozor: Milan Kramoliš

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

 
 
 
 
49.1965232
16.6090697
Interiér optiky Richter

Interiér optiky Richter
Běhounská ulice
Brno

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz