Interiér rodinného domu

Interiér rodinného domu

Brno

(25. 5. 2020) studio AEIOU

   
 
 
 
 

Interiér rodinného domu

Stavební úpravy i návrh interiéru nejprve spočívaly v efektivním využití obývacího pokoje, zadání se pak rozrostlo do dalších prostor. Předělením společenské části vzniklo místo pro nový obývací pokoj a ložnici. Uspořádání obývacího pokoje je nové, sedací souprava se přesunula do rohu a vylepšuje funkčnost celého prostoru, stejně tak je lépe propojen s jídelnou a kuchyní. Nad sedací soupravou je soustava polic se skříňkami, vedle ní krbová vložka. Naproti je komoda s policemi a místem pro televizor. V jídelně pokračuje nábytek ve stejném duchu jako v obývacím pokoji, což prostor vizuálně propojuje – bílá komoda s dřevěnými policemi a skříňkami. Dřevěné plochy na podlaze, stěnách a skříňkách tvoří dubové parkety francouzského typu. Kuchyně je od jídelny a obývacího pokoje materiálově odlišená, v bílém odstínu v kombinaci s dubovou dýhou. Na jídelnu navazuje v místě původní ložnice dětský pokoj pro dvě děti, který je rozšířen jednoduchou stavební úpravou. Celkové materiálové pojetí vychází z různých charakterů místností v rámci jednoho otevřeného prostoru.
Autorská zpráva
Foto: Martin ZemanAutoři: studio AEIOU – Ing. arch. Jan Vojtíšek, Ing. Jakub Staník; spolupráce Ing. arch. Tamara Bemerová
Užitná plocha: 98 m2
Dodavatel: TARGET DESIGN s.r.o.; PB Profi s.r.o.; PODLAHY PRŮŠA, s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

25. 5. 2020 17:38:58. Re: Interiér rodinného domu. Marie adámková
27. 5. 2020 12:24:05. Re: Re: Interiér rodinného domu. arch
27. 5. 2020 14:43:42. Re: Re: Re: Interiér rodinného domu. Jitka
29. 5. 2020 10:55:06. Re: Re: Re: Re: Interiér rodinného domu. arch
29. 5. 2020 15:30:40. Re: Re: Re: Re: Re: Interiér rodinného domu. Jana

 
 
 
 

25. 5. 2020 17:38:58. Re: Interiér rodinného domu. Marie adámková

  Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní :
1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá!
2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě.
3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva.
P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino!
Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

27. 5. 2020 12:24:05. Re: Re: Interiér rodinného domu. arch

  Pani Adamkova, vy jste uzivateka tohoto domu?

27. 5. 2020 14:43:42. Re: Re: Re: Interiér rodinného domu. Jitka

  Tenhle dotaz není fér, připomínky odpovídají praktickým zkušenostem. Mladí na to možná neslyší, nevíme ale, jestli na to tyto konkrétní uživalele projektant alespoň upozornil.

29. 5. 2020 10:55:06. Re: Re: Re: Re: Interiér rodinného domu. arch

  Ale vy hodnotite soukromy dum, ktery si nekdo postavil podle svych pozadavku a po dlouhych konzultacich mezi architektem a klientem. Pouzivat na to vase hodnoceni, ze vy byste to chtela jinak, je zcestne.
Proto jsem se pani Adamkove ptal, protoze jeji komentar je velmi podrobny. Jestli je uzivatelka domu, da se pak ten komentar brat jako zkusenost z praxe uzivani domu, jako feedback architektum. Pokud ale uzivatelka domu neni, je ten komentar bezpredmetny. (k jidlu ma take kazdy rad neco jineho, bereme to jako fakt a nejak se nehadame o tom, ze vase spagety jsou horsi nez moje svickova, a ze byste ty spagety mela delat spis s houskovym knedlikem)

29. 5. 2020 15:30:40. Re: Re: Re: Re: Re: Interiér rodinného domu. Jana

  Asi máte pravdu. Ale já tam také vidím některé "ergonomické" chyby. Nejvíc mě např. dráždí ten dřez v rohu - to si fakt neumím představit, jak bych tam myla nádobí. Nám např. architekt "udělal" zábradlí 15 cm před oknem (od stropu k podlaze, 3 m šířka), takže se zvenku vůbec nedá umýt. Ono ne všechno, co vypadá, je taky praktické.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz