Interiér rodinného domu v Tovéři

Interiér rodinného domu v Tovéři

Tovéř u Olomouce

(3. 1. 2018) Petra Gajdová

   
 
 
 
 

Interiér rodinného domu v Tovéři

Novostavba se nachází nedaleko centra obce – dům na rohu ulice byl zbourán a nahrazen novým, jež respektoval původní hmotové členění. Spolupráce s investory, mladým párem, započala v průběhu hrubé stavby požadavkem na rozšíření přízemí o obytné podkroví. Drobnými zásahy byla upravena dispozice v části s ložnicemi, šatnou a koupelnami a navrženo podkroví. Zásadním se stalo umístění schodiště a jeho tvar. Přiznané konstrukční prvky stropů a krovu a otevřený prostor společenské části přízemí umožnil ke schodišti přistoupit jako k solitéru. Schodiště na základě požadavků na vřetenové odlehčeného schodiště navrhl designér Petr Hampl.
Interiér rodinného domu respektuje jeho polohu na venkově i životní styl investorů, jejich oblibu v moderním venkovském stylu bydlení, který reflektují prvky surového materiálu – dřeva a kovové prvky v kovářské černi. Kromě nábytku na míru, jemuž dominuje kuchyňská linka, koupelny a vestavný nábytek v nikách, jsou ostatní prvky mixem nábytku a dekorací z obchodních sítí, bazarů i výrobků majitele. V interiéru se objevuje množství tvarů a vzorů na různých površích – zejména na keramice. Jednotícím prvkem je dřevo, odstíny tmavě šedé a zelené barvy.
Velký důraz jsme kladli na osvětlení prostoru, zvolili jsme kombinaci závěsných prutových svítidel, přisazených bodových svítidel a led pásků, které vytváří různé varianty nepřímého osvětlení.

Autorská zpráva
Foto: Martin Cenkl


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2017

 
 
 
 
49.6400247
17.3190196
Interiér rodinného domu v Tovéři

Interiér rodinného domu v Tovéři
Tovéř u Olomouce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz