Interiér rodinného domu v Tovéři

Interiér rodinného domu v Tovéři

Tovéř u Olomouce

(3. 1. 2018) Petra Gajdová

   
 
 
 
 

Interiér rodinného domu v Tovéři

Novostavba se nachází nedaleko centra obce – dům na rohu ulice byl zbourán a nahrazen novým, jež respektoval původní hmotové členění. Spolupráce s investory, mladým párem, započala v průběhu hrubé stavby požadavkem na rozšíření přízemí o obytné podkroví. Drobnými zásahy byla upravena dispozice v části s ložnicemi, šatnou a koupelnami a navrženo podkroví. Zásadním se stalo umístění schodiště a jeho tvar. Přiznané konstrukční prvky stropů a krovu a otevřený prostor společenské části přízemí umožnil ke schodišti přistoupit jako k solitéru. Schodiště na základě požadavků na vřetenové odlehčeného schodiště navrhl designér Petr Hampl.
Interiér rodinného domu respektuje jeho polohu na venkově i životní styl investorů, jejich oblibu v moderním venkovském stylu bydlení, který reflektují prvky surového materiálu – dřeva a kovové prvky v kovářské černi. Kromě nábytku na míru, jemuž dominuje kuchyňská linka, koupelny a vestavný nábytek v nikách, jsou ostatní prvky mixem nábytku a dekorací z obchodních sítí, bazarů i výrobků majitele. V interiéru se objevuje množství tvarů a vzorů na různých površích – zejména na keramice. Jednotícím prvkem je dřevo, odstíny tmavě šedé a zelené barvy.
Velký důraz jsme kladli na osvětlení prostoru, zvolili jsme kombinaci závěsných prutových svítidel, přisazených bodových svítidel a led pásků, které vytváří různé varianty nepřímého osvětlení.

Autorská zpráva
Foto: Martin Cenkl


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2017

 
 
 
 
49.6400247
17.3190196
Interiér rodinného domu v Tovéři

Interiér rodinného domu v Tovéři
Tovéř u Olomouce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz