Interiéry domu Na Košince

Interiéry domu Na Košince

Na Košince, Praha 8

(6. 1. 2021) BY architects

   
 
 
 
 

Interiéry domu Na Košince

Náročný úkol, který vznikal s přestávkami několik let. Celá zakázka byla specifická tím, že je klient kamarád (a architekt). Tedy, toho času svobodný mladý muž, si pořídil velkorysý víceúrovňový prostor a rozhodl se jej rozčlenit do více jednotek, ať už za účelem pronájmu nebo ubytování návštěvy. Nejdříve to vypadalo, že ani nemá v plánu zde bydlet.


Vzhledem k velkému převýšení neubralo ani další dělení jednotlivým prostorám na atraktivitě. Možná i z tohoto důvodu jsme po několikaletém zrání projekt a započatou rekonstrukci mohli přizpůsobit aktuálním potřebám klienta, který se v čase oženil, založil rodinu a rozhodl se nemovitost sám užívat. Učesali jsme poměrně komplikovanou situaci tak, aby všichni získali dostatek prostoru, například ve formě pracovny na podestě druhého podlaží, prostornou kuchyni se spíží a co nejefektivnější úložné prostory. Výsledku pochopitelně předcházela spousta práce, investic, důvěry, trpělivosti a neutuchající optimismus na všech stranách.

Koncepce/prostorové uspořádání: Vznikly tři jednotky spojené předsíní. Dvě s vlastním minimálním zázemím - 1 x garsoniéra a 1 x mezonetový prostor na třech úrovních. Třetí byt je domovem rodiny investora. 

Byt na spodní úrovni disponuje WC, malou prádelnou, do které vede shoz na prádlo z horního podlaží, kuchyní se spižírnou a obytným prostorem s velkým oknem a dveřmi na modřínovou terasu. Schodiště je tvarované tak, aby sloužilo nejen jako spojnice do druhého podlaží, ale i pro výstup ven. V podkroví je ložnice a dětský pokoj se spacím patrem ve vikýři, pracovna na galerii a hlavní koupelna.

Vybavení a materiály: Světle šedá PUR stěrka na podlaze spodní úrovně, březová překližka jako pochozí vrstva ložnicového patra, v hlavní koupelně na podlaze a na exponovaných stěnách světle šedý kaučuk. Stěny v zázemí v prvním patře pokrývá světle šedé Pandomo. Atypický nábytek včetně schodiště je v kombinaci bílého laku a březové překližky. Dveře se skrytou zárubní a posuvné dveře. Nepřímé, ale výkonné osvětlení rámuje strop a umožňuje vnímat vzdušný prostor. Spolupráci jsme završili vlastnoruční výrobou terasy.

Autorská zpráva
Foto: Alex Shoots Buildings


Architekti: BY architects – MgA. Markéta Zdebská, Ing. arch. Marek Žáček; spolupráce Devoto, Bdoors, Arthe studio
Plocha: 120 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.1110377
14.4659706
Interiéry domu Na Košince

Interiéry domu Na Košince
Na Košince
Praha 8

Komentáře ke článku

 
 
 
 

25. 1. 2021 07:13:02. Re: Interiéry domu Na Košince. BlueBoss

 
 
 
 

25. 1. 2021 07:13:02. Re: Interiéry domu Na Košince. BlueBoss

  Co je malé, to je milé. Možná by se vešel ještě Harry Potter do "pokojíčku" pod schody ;-)

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz