Interiéry pro Institut přírodní medicíny

Interiéry pro Institut přírodní medicíny

(11. 8. 2022) Formafatal

   
 
 
 
 

Interiéry pro Institut přírodní medicíny

Zajímavě, ale složitě tvarovaný prostor v novostavbě MPP, kde v půdorysném návrhu téměř nenajdete rovnou stěnu a prostor je vertikálně protkaný šikmými nosnými sloupy – takové podklady obdrželo studio Formafatal společně se zadáním pro návrh interiéru Institutu přírodní medicíny.

Do vstupního foyer, které zároveň slouží jako čekárna, je vsazena samostatná kruhová buňka (ordinace lékaře). Recepce se sesternou se nachází při vstupu, a stěžejní částí celého prostoru o celkové výměře 155 m2 je tzv. SPA, ve které se vedle samostatných šaten nachází doprovodné léčebné procedury – finská sauna, kryosauna a terapie prouděním vzduchu.

Při návrhu jsme vzhledem k měkkému tvarování všech stěn kladli důraz na jednoduchost a zároveň nápaditost povrchů a obkladů. Tmavé tóny a hladké stěrkované povrchy společně s denním světlem výrazně podtrhují hravě modelovaný prostor, zatímco sesternu a ordinaci lékaře jsme ponechali v jemných světlých odstínech, které návštěvníka nerozptylují. Vnější plášť ordinace je obložen svislými ocelovými pláty, které se postupně sklápí až po rovný hladký obklad s integrovanými dveřmi. Vertikalita obkladu je reakcí na fasádu MPP budovy (DAM architekti).

S principem vertikálního rastru pokračujeme v části SPA, kde jsme každou ze tří hlavních místností obložili skleněnými čirými tyčemi na gradientně stěrkované oblé SDK příčky. Účel místností není třeba zákazníkům vysvětlovat, samotná barevnost totiž definuje jejich náplň. Sauna jako oheň (červená), kryosauna jako led (modrá) a proudění vzduchu jako vítr (šedá).

Malé kruhové šatny jsme pomocí půlkruhových zad z děrovaného podsvíceného plechu u zrcadel rozsvítili do hry světla a stínů opět s rastrem svislých pásků. Všechny tyto principy a materiály jsme zopakovali v dalších pozměněných formách po celém prostoru interiéru, abychom docílili harmonického celku.

Materiály
broušený beton – podlaha
kámen žula – podlaha
cementová stěrka – povrchy stěn
ocel (ZTV) – obklady stěn, nábytek dle autorského návrhu
nerez (děrovaný plech) – nábytek dle autorského návrhu
nerez (super-mirror) – obklady sloupů
lakovaná MDF – nábytek dle autorského návrhu
keramický obklad – obklady stěn
skleněné tyče – obklady stěn
dubový masiv – podhled


Autorská zpráva, redakčně upraveno
Foto: BoysPlayNice

Studio: Formafatal
Autoři: Ing. arch. Dagmar Štěpánová, Ing. arch. Martina Homolková
Umístění projektu: Main Point Pankrác, Prague 4
Rok projektu: 2019
Rok dokončení: 2020
Užitná plocha: 155 m²

Spolupráce:
Stěrkované plochy: Different Design
Obklady ze skleněných tyčí, výroba nábytku dle autorského návrhu Formafatal: Hast
Výpočet osvětlení, dodávka svítidel: Bulb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz