Interiéry showroomu RIM CZ

Interiéry showroomu RIM CZ

(1. 2. 2023) VRTIŠKA & ŽÁK

   
 
 
 
 

Interiéry showroomu RIM CZ

Showroom RIM CZ měl své předchozí místo na pražských Vinohradech. Pro změnu lokality se rozhodl z důvodů nedostatečné kapacity původních prostor a také kvůli jejich zastaralému charakteru. Společně s designéry si tedy vytipovali několik možných lokalit a objektů, z nichž nakonec vyhrál pražský Karlín a nová kancelářská budova Butterfly.

V původním showroomu nebyl dostatek místa na samotnou expozici a vystavený nábytek trpěl vysokou denzitou jednotlivých kusů. Proto se architekti při navrhování zaměřili na co největší otevření prostor, které následně neofenzivně rozdělili lehkým závěsem, za kterým je schováno vše, co se netýká výstavní plochy. Zásadní bylo najít vhodnou koncepci, která podpoří produkty a zároveň bude autentickým a charakteristickým způsobem reflektovat zaměření firmy. Vhodné řešení architekti nalezli v instalaci podnoží kancelářských židlí, které zavěsili pod strop. Tím se jim podařilo docílit identické aplikace. Z tohoto organického podhledu nakonec vytvořili jasnou dominantu prostor.


Showroom situovali autoři do bílé barvy. Dle jejich slov tvoří bílá vhodné prostředí pro prezentaci vystavovaných kusů. Celý interiér působí velice přirozeným dojmem, a to i přes zmíněné masivní využití bílé barvy, exponovaný strop s přiznanými rozvody instalací a velké skleněné výkladce. Svoji roli v tom jistě hraje i použití závěsu, který pocitově změkčuje a hlavně funguje jako flexibilní možnost jednoduchého dělení prostoru. Personál showroomu tak může libovolně uzavírat, či naopak otevírat směrem do showroomu svá pracovní místa. Vše jednoduše a rychle, podle libosti a potřeb.

V kontrastu autoři pokračovali i v případě kuchyňského koutu, který je zapuštěn v nice, umístěné v bloku uvnitř dubového obkladu. Podle slov autorů má tento pult sloužit i jako degustační koutek a chtěli zde prý navodit vice intimní atmosféru. Proto ho navrhli ve tmavé barvě, která moc pěkně kontrastuje se světlým dřevem v jeho okolí. Na první pohled si při návštěvě také všimnete výrazných červených puntíků na podlaze. Ty jsou určeny pro prezentaci novinek v sortimentu a upoutávají na sebe vice pozornosti. Také kříže nad nimi jsou ve stejné barvě a vše potom působí promyšlenějším dojmem.

Sami autoři o výsledném interiéru tvrdí, že šlo o výjimečnou spolupráci, kde dostali od investora zcela volnou ruku. 

Autorská zpráva
Foto: Kristina Hrabětová

Autoři:
VRTIŠKA & ŽÁK | Roman Vrtiška, Vladimír Žák, Lucie Němcová
Klient: RIM CZ 
Celková plocha: 290 m2
Lokalita: Praha 8 – Karlín | Butterfly building
Rok: 2019

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a