Iosa Ghini Associates: Ferrari Factory Store

Iosa Ghini Associates: Ferrari Factory Store

(14. 11. 2011) Je to poprvé v historii Ferrari, kdy byla pro obchod navržena celá nová budova.

 
 
 
 

Iosa Ghini Associates: Ferrari Factory Store

Je to poprvé v historii Ferrari, kdy byla pro obchod navržena celá nová budova.Místo: Serravalle Scrivia - Alessandria, Italie
Architekt:
Iosa Ghini Associates
Plocha: 370 m2
Foto: Gianluca Grassano


Showroom Ferrari v Serravalle Scrivia, navržený kanceláří Iosa Ghini Associates, se nachází vně města v rámci zóny McArthur Glen Outlet. Budova má výhodu první stavby v outletovém centru, je dobře vidět z parkoviště a příjezdových cest. Z toho důvodu byla navržena tak, aby první pohled na budovu identifikoval "zde je Ferrari".
Budovu o ploše asi 370 m2 charakterizuje velká skleněná galerie, která vnuká obraz a pocit boxu Formule 1, a která návštěvníkům okamžitě ukazuje svět Farrari.
Z technického hlediska je zaoblený skleněný výkladec bez jakýchkoliv podpor a příčlí, viditelnost dovnitř a vně je tak totální. Zahnuté skleněné panely jsou namontovány pomocí kotevního systému, bez podpůrné konstrukce, pouze s ultralehkými svorkami, jež jsou zárukou toho, že materiál bude vnímán jako celek. Velkoplošná zaoblená skleněná stěna poskytuje interiéru vysokou míru denního světla. Klimatickou stálost stěny zajišťuje proudění vzduchu, což umožňuje pasivní chlazení přirozenou indukcí. Přirozený systém je doplněn nuceným systém, který se zapíná, když to podmínky vyžadují. Kromě toho je skleněná stěna zvenčí opatřena speciální fólií s UV filtrem a sítotiskem, který snižuje vliv slunečních paprsků.
Za skleněnou stěnou se nachází komerční prostor, kde jsou, stejně jako ve všech Ferrari showroomech: zóna pro Ferrari fan klub s hliníkoými lamelami, luxusní zóna s měkkými materiály ve výkladcích a koženými a červeně lakovanými povrchy, dětská zóna, kde jsou oba přístupy zkombinovány, jen lakování je žluté. Zakřivený podhled opisuje obrysy tohoto souboru. Design obchodu doplňuje autorský pohled na firemní grafiku Ferrari: upoutat všechny smysly, přenést myšlenku pomocí fyzické a ikonografické interpretace.

Text Iosa Ghini Associates

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz