Čisté linie betonového nábytku

Čisté linie betonového nábytku

(7. 7. 2020) Ucelené systémy vybavení pro venkovní použití nabízí společnost Presbeton

   
 
 
 
 

Čisté linie betonového nábytku

Beton udivuje svou odolností již po tisíce let. Jako pojivo dokáže odolávat extrémnímu tlaku a v případě vyztužených konstrukcí i tahu. Z toho důvodu se využívá k výrobě konstrukcí nejrůznějších tvarů, kde se předpokládá odolnost a trvanlivost.

V českých zahradách najdeme beton nejčastěji v podobě dlažby, případně zídek nebo plotů z betonových tvárnic či umělých kamenů. V poslední době si nachází cestu k českým stavebníkům i tzv. betonový nábytek a další prvky ať už v rámci komplexních návrhů zahradních architektů nebo zcela individuálně. Betonový mobiliář je sice běžněji z důvodu hmotnosti a odolnosti vůči vandalům běžněji využíván ve veřejném prostoru, některé prvky se ale hodí i na soukromé pozemky. Zpravidla přesvědčí zajímavá estetika čistých tvarů, dlouhá životnost, minimální nároky na údržbu a v neposlední řadě i příznivá cena. Velká hmotnost propůjčuje jednotlivým výrobkům maximální stabilitu. Jednotlivé výrobky jsou díky své váze určeny k fixnímu umístění, které je proto nutné řádně promyslet.

Jedním z českých výrobců, který se kromě běžných betonových produktů věnuje i uceleným systémům vybavení pro venkovní použití je společnost Presbeton. U většiny ucelených sestav městských mobiliářů najdeme prvky jako sedáky, lavice, stoly, květináče, ale i praktické stojany na kolo, které se dají využít i na zahradách.

Sedáky Presbeton z řady MODERN, případně stůl s lavicemi LA se velmi dobře vyjímá ve větších zahradách, kde je prostor pro tvorbu několika odpočinkových zákoutí. Terasu umístěnou u domu je praktičtější vybavit klasickým zahradním nábytkem, se kterým se dá hýbat a přizpůsobovat ho různým příležitostem. Betonové prvky působí lépe v odlehlejších zákoutích zahrad, kde nabídnou místo k intimnějšímu odpočinku či meditaci. K designově zajímavému patří i geometrické posezení z řady H-E-X. které je možné doplnit i květináči nebo dlažbou ve tvaru hexagonu. Dlažba H-E-X je využívána k tvorbě přirozených a hravých přechodů mezi zelenými a zpevněnými plochami.
Zajímavý solitér může tvořit i sedák Y, který svádí nejen ke spočinutí, ale i ke hře.

I když beton ze své podstaty vyniká dlouhou životností, přesto výrobci nabízejí i dodatečné ochranné systémy a impregnace. Všechny výrobky společnosti Presbeton jsou opatřeny nejzákladnějším ochranným ošetřením Protect System IN, který se tvoří přidáním účinné látky do betonové směsi. Tím se minimalizuje nasákavost finálního výrobku v celém svém objemu. Další variantou je dodatečná impregnace Protect System TOP nebo Perfect Clean TOP, které uzavírají povrch daného výrobku zvenčí.

Více na stránkách společnosti PRESBETON

podle podkladů společnosti Presbeton

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz