JDS architects: Nástavba penthousu a hedonistické střešní zahrady v Kodani

JDS architects: Nástavba penthousu a hedonistické střešní zahrady v Kodani

(25. 4. 2012) V Nørrebro, jedné z nejvíce zastavěných částí Kodaně, není takřka žádný volný prostor. Chybějící zahradu s hřištěm navrhli architekti na střeše.

 
 
 
 

JDS architects: Nástavba penthousu a hedonistické střešní zahrady v Kodani

V Nørrebro, jedné z nejvíce zastavěných částí Kodaně, není takřka žádný volný prostor. Chybějící zahradu s hřištěm navrhli architekti na střeše.Místo: Nørrebro, Kodaň, Dánsko
Architekt:
JDS architects
Investor: A/B Birkegade
Plocha: 900 m2
Hlavní architekti: Julien De Smedt, Henning Stuben
Vedoucí projektu: Jeppe Ecklon
Realizace: 2011
Foto: archív autorů

Elmegade je jednou z nejhustěji zalidněných částí vnitřní kodaňské čtvrti Nørrebro.Obzvláště to platí o trojúhelníkovém bloku mezi ulicemi Birkegade / Egegade / Elmegade, kde je hustota taková, že už tu nezbývá místo pro dvůr pro odpočinek a potěšení obyvatel. Belgická kancelář JDS architects byla požádána o návrh tří penthousů, nástavby na domech ve společném vlastnictví obyvatel. Architekti se rozhodli využít střechu nástavbové konstrukce k vytvoření "chybějící zahrady", která slouží společnosti vlastníků. JDS studovali typologii kodaňských zahrad a zjistili, že je pro ně typická přdružená/duální funkce. Vymysleli proto hedonistickou střešní krajinu, která nabízí další programy - hřiště s antišokovým povrchem a visutým mostem pro hraní, je zde zelený kopeček osázený pravým trávníkem a dalšími rostlinami, vyhlídka, venkovní kuchyňka s grilem, a dřevěná terasa.

Cílem této nové zahrady na střeše bylo samozřejmě pomocí společného venkovního prostoru pro residenty/majitele zlepšit stávající nabídku místa.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz