Ještěd f kleci 15 – slavnostní vyhlášení

Ještěd f kleci 15 – slavnostní vyhlášení

(23. 2. 2016) Tradiční studentská soutěž na Fakultě umění a architektury v Liberci, která na konci každého semestru ocení ty nejlepší.

   
 
 
 
 

Ještěd f kleci 15 – slavnostní vyhlášení

Již tradičně se na závěr zimního semestru sešla na půdě liberecké fakulty architektury skupinaporotců, aby odhodnotila práce studentů za uplynulý půlrok. Letošní Ještěd f kleci byl již patnáctý vřadě a organizátoři se při této příležitosti rozhodli pozvat i porotce ze zahraničí. Z Německa dorazilarchitekt Mirko Baum, z polské Wroclawi Roman Rutkowski, dále pak architekti Nicol Gale aElan Fessler a v roli porotce se na svou alma mater vrátil výtvarník Richard Loskot. V průběhu dnehodnotili práce oborů architektura a urbanismus a environmentální design. Čekání na večerní slavnostní vyhlášení bylo možné si zkrátit výstavou všech vítězných projektů, které dosud Ještěda f kleci získaly. Role moderátora večera se ujala jedna ze zakladatelek soutěže Jitka Pucandlová.

Porota se po náročném výběru shodla na sedmi nominacích a třech oceněných. První místo a s ním iputovní soška Ještěda f kleci patří Jiřímu Gulbisovi za jeho diplomovou práci Kulturní náměstí Úštěk, druhé místo získal Patrik Koval´ za Kláštor v Zdislave a třetí místo obsadil Vojtěch Stoklasas návrhem Vize Zálabí. Mezi nominovanými byly projekty Oxygen Home Krakow Barbory Slavíčkové, Rašelinové lázně Jizerka Libora Šenekela, tři projekty On the Edge od Samuela Nekoly, Michaely Kohoutkové a Jany Šmejkalové, Hvězdárna na Jizerce Daniely Míkové, Ženská věznice Velké Přílepy Martina Málka, dále pak Úštěcké svahy jižní Martina Holby a projekt Hrádek nad Nisou Jiřího Valenty, Anny Cisarikové a Světlany Devyatkiny. Vedle porotců hodnotila práce vprůběhu večera i veřejnost. Nejvíce zelených lístečků a tedy i první místo získal ateliér Jana Stolína PROSTOR S.

Soutěž Ještěd f kleci proběhla pod záštitou x-fatul spolek absolventů a přátel školy a za finanční podpory společností Schüco, BAUplus a Graphisoft Archicad. Věcné ceny věnovaly společnosti Mamacoffee, Papelote a Master&Master.
Ještěd F kleci
tisková zprávaKomentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz