Ještěd f kleci 15 – slavnostní vyhlášení

Ještěd f kleci 15 – slavnostní vyhlášení

(23. 2. 2016) Tradiční studentská soutěž na Fakultě umění a architektury v Liberci, která na konci každého semestru ocení ty nejlepší.

   
 
 
 
 

Ještěd f kleci 15 – slavnostní vyhlášení

Již tradičně se na závěr zimního semestru sešla na půdě liberecké fakulty architektury skupinaporotců, aby odhodnotila práce studentů za uplynulý půlrok. Letošní Ještěd f kleci byl již patnáctý vřadě a organizátoři se při této příležitosti rozhodli pozvat i porotce ze zahraničí. Z Německa dorazilarchitekt Mirko Baum, z polské Wroclawi Roman Rutkowski, dále pak architekti Nicol Gale aElan Fessler a v roli porotce se na svou alma mater vrátil výtvarník Richard Loskot. V průběhu dnehodnotili práce oborů architektura a urbanismus a environmentální design. Čekání na večerní slavnostní vyhlášení bylo možné si zkrátit výstavou všech vítězných projektů, které dosud Ještěda f kleci získaly. Role moderátora večera se ujala jedna ze zakladatelek soutěže Jitka Pucandlová.

Porota se po náročném výběru shodla na sedmi nominacích a třech oceněných. První místo a s ním iputovní soška Ještěda f kleci patří Jiřímu Gulbisovi za jeho diplomovou práci Kulturní náměstí Úštěk, druhé místo získal Patrik Koval´ za Kláštor v Zdislave a třetí místo obsadil Vojtěch Stoklasas návrhem Vize Zálabí. Mezi nominovanými byly projekty Oxygen Home Krakow Barbory Slavíčkové, Rašelinové lázně Jizerka Libora Šenekela, tři projekty On the Edge od Samuela Nekoly, Michaely Kohoutkové a Jany Šmejkalové, Hvězdárna na Jizerce Daniely Míkové, Ženská věznice Velké Přílepy Martina Málka, dále pak Úštěcké svahy jižní Martina Holby a projekt Hrádek nad Nisou Jiřího Valenty, Anny Cisarikové a Světlany Devyatkiny. Vedle porotců hodnotila práce vprůběhu večera i veřejnost. Nejvíce zelených lístečků a tedy i první místo získal ateliér Jana Stolína PROSTOR S.

Soutěž Ještěd f kleci proběhla pod záštitou x-fatul spolek absolventů a přátel školy a za finanční podpory společností Schüco, BAUplus a Graphisoft Archicad. Věcné ceny věnovaly společnosti Mamacoffee, Papelote a Master&Master.
Ještěd F kleci
tisková zprávaKomentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz