JFK+DUŠAN+FUCHS

JFK+DUŠAN+FUCHS

(16. 11. 2012) Společná výstava studentských soutěží FUA TUL, FA ČVUT, FA VUT umožní každému návštěvníkovi nahlédnout do zákulisí českých fakult architektury a prohlédnout si retrospektivní přehlídku vítězných a nomi­novaných projektů.
Otevřeno bude od 20.-28. listopadu od 12 do 20 hodin.
Přijďte na vernisáž 19.11., bude hudba, pití a pohoštění!
Dernisáž uzavře výstavu ve středu 28.11. ve 20 hodin.
Poslední událost roku 2012 v Kokpitu - trafostanici Malostranská, Pod Bruskou 2, Praha 1.

 
 
 
 

JFK+DUŠAN+FUCHS

Společná výstava studentských soutěží FUA TUL, FA ČVUT, FA VUT umožní každému návštěvníkovi nahlédnout do zákulisí českých fakult architektury a prohlédnout si retrospektivní přehlídku vítězných a nomi­novaných projektů.
Otevřeno bude od 20.-28. listopadu od 12 do 20 hodin.
Přijďte na vernisáž 19.11., bude hudba, pití a pohoštění!
Dernisáž uzavře výstavu ve středu 28.11. ve 20 hodin.
Poslední událost roku 2012 v Kokpitu - trafostanici Malostranská, Pod Bruskou 2, Praha 1.


Začínáme retrospektivou!
Společná výstava studentských soutěží FUA TUL, FA ČVUT, FA VUT
Výstava vzniká za podpory NČA.

Studenti, kteří byli oceněni za své projekty v nezávislých soutěžích, se vrací ke svým tématům a znovu se k nim vyjadřují: 9+9+9 z každé školy.

Na třech českých školách architektury, v Praze, Brně a Liberci se na závěr každého semestru konají interní soutěžní přehlídky školních projektů, které si kladou za cíl zhodnotit práci studentů a přinést nazávislý pohled na úroveň jednotlivých projektů a školních ateliérů. Tyto soutěže prezentují to nejlepší, co na těchto školách vzniká. Výsledky však často zůstávají skryté veřejnosti a to chceme změnit.
Společná výstava umožní každému návštěvníkovi nahlédnout do zákulisí českých fakult architektury a prohlédnout si retrospektivní přehlídku vítězných a nomi­novaných projektů. Kokpit, jak se prostoru přezdívá, bude hostit 27 projektů, a navíc se představí školy se svými specifiky studentského života. Zatímco v akademickém kontextu školy je obvyklé prezentovat výsledky práce pouze formou plakátů, brožur a modelů, pro tuto výstavu bychom rádi prezentovali architekturu expresivnější formou. Volnost, kterou zde dostali jednotliví vystavující je sice vázána na rozměr jednotlivých kójí – jejich konstrukci. Nabízí jim ale možnost vyjádřit ideu svého projektu a interpretovat jej nově-umělecky-trojrozměrně. Zapůsobit na diváka a jeho smysly. Zcela obsadit svou myšlenkou tento prostor.
Tato výstava je pořádána také pro širokou veřejnost a budoucí studenty architektury, kterým se naskytne jedinečný pohled na současné architektonické školství.
Cílem projektu je spolupráce a diskuse mezi studenty tří škol architektury v České republice a . Společné setkání na jedné výstavě zvýši komunikaci mezi studenty, mezi jednotlivými fakultami, vyvolá momenty vzájemného porovnání a inspirace.

Poděkování za podporu patří rovněž:
x-fatul
Kokpit
Fakulta architektury VUT v Brně

Organizace:
Jitka Pucandlová a Martin Duba, FUA TUL
Nina Ličková, Alžběta Sedláčková, SOFA
Tomáš Novák , SPA


http://www.facebook.com/events/432371773488750/

http://kokpitkafe.tumblr.com/
http://www.x-fatul.cz/

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz