Jídelna PRE

Jídelna PRE

Na Hroudě 1492/4, Praha 10 - Vršovice

(16. 11. 2020) S.H.S architekti

   
 
 
 
 

Jídelna PRE

Interiér jídelny Pražské energetiky byl vybudován v prostorách stávajícího provozu jídelny v objektu HQ v Praze. Návrh využil velkorysého propojeného dvoupodlažního prostoru, záměrem bylo vnést do interiéru jednoduchost a strohost, která se odráží jak v barevném, tak prostorovém a materiálovém řešení.
Barevně je objekt rozčleněn na tři zóny: spodní podlaží v odstínech bílé s černými a zelenými akcenty slouží pro výdej jídel a odbyt. Tmavě hnědý obklad lemuje galerii s kavárenským typem sezení a v zeleném boxu vystupujícím v druhém podlaží nad prostor výdeje byl umístěn salonek vedení firmy. Celý interiér je protknut letkou svítidel, z nichž některá se zabodávají do zeleného boxu a pokračují do salonku. Obě podlaží propojuje točité schodiště obalené nerezovým pletivem.
Autorská zpráva
Ocenění: Grand Prix architektů 2011 – kategorie interiér

 

Autor: S.H.S architekti s.r.o. – Lubor Sladký, Tereza Čudová Ajmová, Lukáš Holub, Jan Rybář
Investor: Pražská energetika, a.s.
Plocha: jídelna 293 m2, gastroprovoz 433 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2010

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz