Jídelna PRE

Jídelna PRE

Na Hroudě 1492/4, Praha 10 - Vršovice

(16. 11. 2020) S.H.S architekti

   
 
 
 
 

Jídelna PRE

Interiér jídelny Pražské energetiky byl vybudován v prostorách stávajícího provozu jídelny v objektu HQ v Praze. Návrh využil velkorysého propojeného dvoupodlažního prostoru, záměrem bylo vnést do interiéru jednoduchost a strohost, která se odráží jak v barevném, tak prostorovém a materiálovém řešení.
Barevně je objekt rozčleněn na tři zóny: spodní podlaží v odstínech bílé s černými a zelenými akcenty slouží pro výdej jídel a odbyt. Tmavě hnědý obklad lemuje galerii s kavárenským typem sezení a v zeleném boxu vystupujícím v druhém podlaží nad prostor výdeje byl umístěn salonek vedení firmy. Celý interiér je protknut letkou svítidel, z nichž některá se zabodávají do zeleného boxu a pokračují do salonku. Obě podlaží propojuje točité schodiště obalené nerezovým pletivem.
Autorská zpráva
Ocenění: Grand Prix architektů 2011 – kategorie interiér

 

Autor: S.H.S architekti s.r.o. – Lubor Sladký, Tereza Čudová Ajmová, Lukáš Holub, Jan Rybář
Investor: Pražská energetika, a.s.
Plocha: jídelna 293 m2, gastroprovoz 433 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2010

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz