Jídelna PRE

Jídelna PRE

Na Hroudě 1492/4, Praha 10 - Vršovice

(16. 11. 2020) S.H.S architekti

   
 
 
 
 

Jídelna PRE

Interiér jídelny Pražské energetiky byl vybudován v prostorách stávajícího provozu jídelny v objektu HQ v Praze. Návrh využil velkorysého propojeného dvoupodlažního prostoru, záměrem bylo vnést do interiéru jednoduchost a strohost, která se odráží jak v barevném, tak prostorovém a materiálovém řešení.
Barevně je objekt rozčleněn na tři zóny: spodní podlaží v odstínech bílé s černými a zelenými akcenty slouží pro výdej jídel a odbyt. Tmavě hnědý obklad lemuje galerii s kavárenským typem sezení a v zeleném boxu vystupujícím v druhém podlaží nad prostor výdeje byl umístěn salonek vedení firmy. Celý interiér je protknut letkou svítidel, z nichž některá se zabodávají do zeleného boxu a pokračují do salonku. Obě podlaží propojuje točité schodiště obalené nerezovým pletivem.
Autorská zpráva
Ocenění: Grand Prix architektů 2011 – kategorie interiér

 

Autor: S.H.S architekti s.r.o. – Lubor Sladký, Tereza Čudová Ajmová, Lukáš Holub, Jan Rybář
Investor: Pražská energetika, a.s.
Plocha: jídelna 293 m2, gastroprovoz 433 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2010

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz