Jičín má územní studii na kasárny, budou v nich byty

Jičín má územní studii na kasárny, budou v nich byty

(6. 2. 2015) (ČTK) - Město Jičín obdrželo od ateliéru Cuboid Architekti územní studii pro zástavbu bývalých kasáren, a udělalo tím další krok k využití atraktivní lokality nedaleko centra města. Letos chce radnice ještě nechat zpracovat projektovou dokumentaci pro výstavbu sítí a dopravní infrastruktury. ČTK o tom 4. února informovala mluvčí radnice Magdaléna Doležalová. V osmihektarové lokalitě by měly vyrůst hlavně stavby pro bydlení. V minulých letech nechala radnice většinu objektů v kasárnách zdemolovat.

 
 
 
 

Jičín má územní studii na kasárny, budou v nich byty

(ČTK) - Město Jičín obdrželo od ateliéru Cuboid Architekti územní studii pro zástavbu bývalých kasáren, a udělalo tím další krok k využití atraktivní lokality nedaleko centra města. Letos chce radnice ještě nechat zpracovat projektovou dokumentaci pro výstavbu sítí a dopravní infrastruktury. ČTK o tom 4. února informovala mluvčí radnice Magdaléna Doležalová. V osmihektarové lokalitě by měly vyrůst hlavně stavby pro bydlení. V minulých letech nechala radnice většinu objektů v kasárnách zdemolovat.Architekti také letos ještě dopracují katalog typů rodinných a bytových domů, který bude sloužit investorům jako vodítko, jaké typy domů půjde postavit. Katalog bude u domů řešit počet pater, objem zastavěné plochy, typ střechy či možnosti garážových stání. "V daném území budou platit regulativy, aby zástavba plynule navazovala na současnou zástavbu na Čeřovce a na linii lipové aleje," uvedla mluvčí.

Kancelář Cuboid Architekti tvorbou územní studie navázala na své předchozí vítězství v soutěži na podobu nové zástavby areálu. Architekti na místě po kasárnách počítají zejména s rodinnými domy a v menší míře s obytnými domy. V centru území navrhli mateřskou školu. Porota na návrhu ocenila hlavně jeho jednoduchost a to, že v území nevytváří cizorodou urbanistickou strukturu.

Současně město ještě bude letos řešit i budoucnost skladů v zadní části areálu, které patří okresního soudu. "Se soudem se město v minulosti snažilo budovy vyměnit za jiné, avšak k dohodě zatím nedošlo. Budovy jsou podle studie určeny k demolici," uvedla Doležalová. Radnice také bude hledat využití pro dvě krajní budovy kasáren směrem od centra, které by měly v areálu zůstat.

Původně měli areál kasáren přebudovat výhradně soukromí investoři. Žádný ze dvou pokusů předat kasárny soukromníkům se ale nenaplnil a město se v roce 2011 rozhodlo, že v revitalizaci bude pokračovat samo.

Doplněno Stavbaweb
Vítězný projekt Obytná zástavba "Kasárna" Jičín najdete na stránkách ateliéru Cuboid ZDE.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz