Jičín začal bourat zbytek kasáren, na jejich místě budou byty

Jičín začal bourat zbytek kasáren, na jejich místě budou byty

 
 
 
 

Jičín začal bourat zbytek kasáren, na jejich místě budou byty

Konkrétnější podobu nové zástavby osmihektarového areálu kasáren má určit nedávno vyhlášená architektonická soutěž. Architekti by měli navrhnout umístění staveb, dopravní a technické infrastruktury a stanovit podmínky pro zástavbu včetně návrhu regulace. Studie mají také počítat s budoucími investicemi města do infrastruktury maximálně do výše 30 milionů korun.


(ČTK) -
Město Jičín začalo v minulých dnech s druhou etapou bourání rozsáhlého areálu kasáren v centru města. K zemi půjde největší objekt kasáren podél známé lipové aleje a zadní trakt sousední budovy. Demoliční firma by s bouráním měla být hotová do konce listopadu. ČTK to řekl tajemník radnice Peter Bareš. Na parcelách po kasárnách, které jsou nedaleko centra města, by měla v budoucnu vzniknout nová obytná čtvrť.

První etapu demolic město nákladem 6,1 milionu korun udělalo na podzim 2011, kdy za své vzala většina kasáren. Nynější demolice přijde asi na 2,5 milionu korun. V areálu po letošním bourání zbudou dvě krajní budovy směrem od centra, pro něž město bude hledat využití. Bourání se zatím vyhne budova v zadní části areálu, která patří okresnímu soudu, jenž ji využívá jako sklad. Město nyní jedná se soudem a katastrálním úřadem o směně nemovitostí, aby se i budova soudu uvolnila a město ji mohlo zbourat.

Po vybudování sítí hodlá město území nabídnout soukromým investorům. Radnice odhaduje, že by se tak mohlo stát nejdříve v roce 2016.

Původně měli areál kasáren přebudovat soukromí investoři. Žádný ze dvou pokusů předat kasárna soukromníkům se ale nenaplnil a město se v roce 2011 nakonec rozhodlo, že v revitalizaci kasáren bude pokračovat samo.

Související články:
Urbanisticko-architektonická soutěž - Kasárna Jičín 23.4.2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.