Jinonický dvůr

Jinonický dvůr

(9. 3. 2018) Luxusní rodinné domy

   
 
 
 
 

Jinonický dvůr

Pražské Jinonice se brzy dočkají obnovy svého historického centra. Developerská společnost V Invest začátkem února oficiálně představila projekt moderního bydlení, jehož součástí je rekonstrukce jinonického zámečku, bývalé zemědělské usedlosti ze 17. století. Obnoven bude rovněž místní pivovar zaniklý koncem 19. století. Výstavba první fáze bude zahájena v dubnu letošního roku a dokončena by měla být v červenci příštího roku.

V rámci první etapy projektu vznikne v těsném sousedství historické usedlosti devět exkluzivních bytů s předzahrádkami a charakterem několikapodlažních rodinných domů. Sedm bytů bude mít povahu řadových rodinných domů s dispozicí 5+kk, dva byty s dispozicí 4+kk potom budou stát v samostatném domě. Obytná plocha bytů se pohybuje v rozmezí od 119 do 226 m2

Celý projekt je zasazen do lokality historického jádra Jinonic, ve kterém se dochovala původní náves a řada památkově chráněných budov. Projekt nabízí vysokou míru soukromí a bezpečnosti, od začátku je budován jako uzavřený a monitorovaný neprůjezdný areál.

V druhé fázi projektu, která by měla začít ve druhé polovině roku 2018, dojde k rekonstrukci jinonického zámečku, který je nemovitou kulturní památkou a v němž vzniknou další byty a kanceláře. Zároveň dojde k obnově místního pivovaru, který zanikl koncem 19. století. Celý projekt byl komplexně projednán s odborem památkové péče hl. m. Prahy a s Národním památkovým ústavem. Obě instituce se značně podílely na vývoji konečné podoby projektu a záměr podporují. 
www.jinonicky-dvur.cz

tisková zpráva, Stavbaweb


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

 
 
 
 
50.053786
14.356479
Jinonický dvůr

Jinonický dvůr

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz