Juri Troy Architects: Ordinace ve Vídeňském lese

Juri Troy Architects: Ordinace ve Vídeňském lese

(8. 1. 2014) V Purkersdorfu nedaleko Vídně se ve Vídeňském lese mezi řekou Wien a Vídeňskou ulicí a v blízkosti známého sanatoria Josefa Hoffmanna z roku 1905 nachází nová ortopedická a chirurgická ordinace.

 
 
 
 

Juri Troy Architects: Ordinace ve Vídeňském lese

V Purkersdorfu nedaleko Vídně se ve Vídeňském lese mezi řekou Wien a Vídeňskou ulicí a v blízkosti známého sanatoria Josefa Hoffmanna z roku 1905 nachází nová ortopedická a chirurgická ordinace.


Architekti: Juri Troy Architects
Místo: Wiener Straße, Purkersdorf, Rakousko
Plocha: 250 m2
Realizace: 2013
Foto: Kurt Kuball
Třípodlažní zděná budova má v horním patře tři apartmány, které jsou osvětlené díky výřezům – terasám. Celé přízemí zaujímá ordinace.Celou plochu 250 m2 v přízemí člení pouze vestavěný nábytek z březového dřeva, jehož příčky a skříně jsou vysoké 2,1 m.

Asi 280 březových kulatin je rozmístěno kolem skleněné fasády. Bělavá kulatina slouží jako ochrana před sluncem a před pohledem zvenčí a vytváří příjemné pracovní prostředí v interiéru. V zahradě je také navržen březový hájek a díky tomu má exteriér stejnou atmosféru jako ordinace.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz