Kadawittfeld Architektur: Hauptbahnhof Salzburg

Kadawittfeld Architektur: Hauptbahnhof Salzburg

(25. 11. 2013) Optimalizace přístupu k trati a zastřešení příchodů k novým nástupištím

 
 
 
 

Kadawittfeld Architektur: Hauptbahnhof Salzburg

Optimalizace přístupu k trati a zastřešení příchodů k novým nástupištím

Architekti: Kadawittfeld Architektur
Místo: Salzburg, Rakousko
Manažer projektu: Aldrik Lichtwark
Klient: ÖBB Infrastruktur AG
Plocha: 60 364 m2
Realizace: 2013
Foto: Taufik Kenan, Angelo KaunatProjekt zvyšuje hodnotu stávajícího vlakového nádraží tím, že rozšiřuje podchod, který se stal také nákupní galerií, a že zlepšil přístup k vlakům díky přirozenému osvětlení velkorysých nástupišť. Z tmavého nástupního prostoru se tak stala otevřená pěší zóna.Nová organizace salcburského nádraží je projektem zahuštění města, říkají architekti, který slouží nejen mobilitě a pohodlí cestujících, ale také vytváří veřejný prostor a spojuje různé městské obvody.
Historické stavby jsou integrovány do nového celkového schématu hlavního nádraží v Salcburku a propůjčují mu svůj jedinečný a fascinující charakter.V návaznosti na průběh tratí se zakřivené nové střechy klenou v uctivé vzdálenosti od restaurované důmyslné konstrukce historické haly nad nástupišti a vytvářejí velkorysou, kontinuální střešní plochu nad celým prostorem nástupišť. Tato dynamická prostorová konstrukce interpretuje pohyb vjíždějících a zpomalujících vlaků a dává nádraží nezaměnitelný vzhled.Nová pasáž nejen propojuje různé úrovně a funkce nádraží, ale také poskytuje základní urbanistické impulsy, jako je propojení dvou městských částí po obou stranách železnice. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz