KAM nádraží - Řeka nebo Petrov?

KAM nádraží - Řeka nebo Petrov?

(6. 2. 2018) Osm setkání s městským architektem a jeho týmem odborníků, kteří představí obě varianty a seznámí vás se stanoviskem k modernizaci hlavního nádraží

   
 
 
 
 

KAM nádraží - Řeka nebo Petrov?

Kde má stát nové brněnské nádraží? Která varianta je lepší pro město a pro lidi? Proč už stávající nádraží nestačí?
Přijďte na setkání s městským architektem a jeho týmem odborníků, kteří představí obě varianty a seznámí vás se stanoviskem k modernizaci hlavního nádraží. Dozvíte se, jaký bude další postup a jak ovlivní stavba nádraží vaši městskou část. 

Řeka, nebo Petrov?

Městský architekt představí lidem stanovisko k poloze nádraží
Kde postavit nové brněnské nádraží? Proč městský architekt doporučuje variantu u řeky? Jak stavba nádraží ovlivní město a jeho části? Na tyto a další otázky odpoví Brňanům odborníci z Kanceláře architekta města Brna. Celkem osm setkání proběhne v únoru a březnu každý čtvrtek od 18 hodin. Lidé si mohou vybrat místo podle své městské části. První jízda startuje už 8. února v kinosále ZŠ Svážná v Novém Lískovci.

„Chceme Brňany seznámit s výsledky studie proveditelnosti, která vyhodnocuje základní varianty Řeka a Petrov. Představíme výhody a nevýhody obou variant a také vysvětlíme důvody, proč doporučujeme stavbu nového nádraží u řeky,“ shrnuje program setkání městský architekt Michal Sedláček.

Kancelář architekta města zveřejnila své stanovisko začátkem ledna a doporučila postavit nové nádraží u řeky. Stanovisko je výsledkem odborné analýzy Studie proveditelnosti železničního uzlu Brno, na kterém spolupracovalo dvanáct odborníků. Ti hodnotili souhrnně obě varianty, a to z hlediska dopravního, ekonomického a urbanistického. Odborné stanovisko bude sloužit jako jeden z podkladů pro rozhodování zastupitelů města.

„Stanovisko jsme postupně představili zástupcům koaličních klubů, starostům a zástupcům odborné veřejnosti. Teď jedeme za občany, rozdělili jsme si město na osm částí a naplánovali osm setkání tak, aby za námi v průběhu dvou měsíců mohli dorazit lidé z celého Brna,“ doplňuje Sedláček.

Ve druhé části setkání budou odborníci odpovídat na otázky občanů i na to, jak stavba nového nádraží ovlivní jejich městskou část.
Setkání se uskuteční vždy ve čtvrtek od 18.00. 
Vstup na setkání je zdarma.
Seznam všech jízd najdete na www.kamnadrazi.cz
Více se dozvíte i na Facebooku KAM zde

 8. 2. 2018
Kinosál ZŠ Svážná (Svážná 438/9, Nový Lískovec)
Událost zde: https://goo.gl/8ygExr

15. 2. 2018
Hvězdárna a planetárium Brno (Kraví hora 2, Brno-střed)
Událost zde: https://goo.gl/ECKSDt

22. 2. 2018
Dělnický dům Židenice (Jamborova 3323/65, Židenice)
Událost zde: https://goo.gl/eK6NBN

1. 3. 2018
Společenské centrum Lesná (Okružní 21, Brno-sever)
Událost zde: https://goo.gl/NyrA45

8. 3. 2018
Společenské centrum Sýpka (Kytnerova 1a, Medlánky)
Událost zde: https://goo.gl/qBs92S

15. 3. 2018
Psychiatrická nemocnice Brno (Húskova 1123/2, Černovice)
Událost zde: https://goo.gl/sCCrgD

22. 3. 2018
Společenské centrum Bystrc (Odbojářská 1127/2, Bystrc)
Událost zde: https://goo.gl/J3P7zQ

29. 3. 2018
KD Rubín (Makovského náměstí 3, Žabovřesky)
Událost zde: https://goo.gl/1Ehp9j

Pro více informací sledujte www.kamnadrazi.cz

Nejdůležitější informace k modernizaci brněnského nádraží naleznete na wa webových stránkách kambrno.cz.
Stanovisko KAM  
Stanovisko KAM vychází z analýzy Studie proveditelnosti železničního uzlu Brno, kterou v říjnu 2017 zveřejnila Správa železniční dopravní cesty. Studie vyhodnocuje základní varianty „Řeka“ (A) a „Petrov“ (B).

podle podkladů pořadateleKomentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz