Kanceláře firmy Kiwi.com

Kanceláře firmy Kiwi.com

(10. 4. 2017) Libor Kaplan

   
 
 
 
 

Kanceláře firmy Kiwi.com

Kiwi.com, dříve známá jako Skypicker, je internetová cestovní agentura. Jejich vynález nazvaný Virtuální propojování umožňuje zákazníkům kombinovat lety aerolinek, které spolu nespolupracují – agentura tak dosáhla celosvětového významu, jen za poslední rok narostl počet jejích zaměstnanců o více než 200 %. Práce architektů musela držet krok s raketovým růstem firmy.           

Zadání: Nové kanceláře jsme řešili ruku v ruce s rebrandingem. Skypicker se změnil v Kiwi.com. Nebylo zcela jasné, v jakou firmu se tehdy ještě Skypicker vlastně přerodí. Měnila se barevnost, logo a návrh prostor na to musel bleskově reagovat. Vyvíjela se také struktura zaměstnanců, stále přibývali noví, a to nejen do callcentra, ale také do všech pater managementu. Mnohé kanceláře se navrhovaly jako výhledové, ale již při nastěhování byly plně obsazené. Samotné zadání se tak rodilo v souběhu s návrhy a jeho neustálé zpřesňování probíhalo až do kolaudace.

V době, když jsme začali na zakázce pracovat, sídlil Skypicker v prvorepublikové vile v Masarykově čtvrti. V každé místnosti se tlačily týmy programátorů spolu s facility managementem, HR i finančním oddělením, vše bylo velmi rodinné a velice specifické. Některá jednání probíhala na lavičce v zahradě, některá v nádherné kruhové pracovně ve vile. Jedním z požadavků klienta tak pochopitelně bylo, abychom se pokusili tuto neopakovatelnou atmosféru přenést do nových prostor.

Návrh: Půdorys programátorského patra je velice členitý s mnohými zákoutími, použili jsme pestré materiály a struktury. Zaměstnanci si mohou oblíbit jednotlivé části a vzniká tak zcela jiné pouto k místu, než je tomu u neosobních velkoprostorových kanceláří.
Důležitá část projektu byla věnována i relaxačním a zábavním prvkům, které zahrnují relaxační místnosti, houpačkové jednací kouty, travnaté posezení s výhledem na západ slunce, kinosál, fitness či saunu s masérnou. Kanceláře managementu jsou už střídmější, ale koncepčně blízké IT.
Nikdy nespící call centrum, které zajišťuje non-stop péči klientům z celého světa, je naopak řešeno maximálně efektivně a jednoduše. Téma nikdy nespícího města se odrazilo i v hravých uzamykatelných skříňkách a tapetách.

Autorská zpráva
Foto: Radek Brunecky a White Star Real Estate 


Nové kanceláře firmy Kiwi.com
Autor: Kaplan Architekti, Brno; spoluautor Ateliér Horalík
Developer: White Star Real Estate s.r.o.
Místo: Campus Science Park Brno
Plocha: 8600 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz