Kanceláře společnosti Allen & Overy

Kanceláře společnosti Allen & Overy

(11. 10. 2022) Studio Reaktor

   
 
 
 
 

Kanceláře společnosti Allen & Overy

Jak DNA úspěšné právní kanceláře transformovat do moderního a vzdušného prostoru? Jak spojit týmovou práci se složitými a někdy diskrétními jednáními? Navrhli jsme prostory, které reflektují dynamiku a flexibilitu současného světa.

Klišé advokátních kanceláří s vysokými koberci, koženými klubovkami a decentním lobby jsme obrátili jiným směrem. Řešení formoval hlavní výstup práce klienta, smlouva. V našem podání smlouva s designem. S kultivovaným prostředím pro právníky, kteří potřebují focus roomy i práci v komunitě. Často pracují z domova, ale potřebují mít k dispozici moderní technologie, z větší části umístěné v cloudu.

Smlouva s designem
Ve Smlouvě o designu jsme společně definovali čtyři hlavní body: Cloud je místem, kde se potkává mezinárodní a lokální know-how kanceláře. Každý den se vydáváme na cestu – do práce, do stránek smluv, do složitých procesů, to je druhý bod. Právo pro nás znamená strukturu – paragrafy, body a odrážky, které mají logiku, navzájem se podmiňují a doplňují. Tolik zatřetí. A na konci toho všeho je podpis. Rozsvícené světlo na konci cesty je čtvrtým bodem naší společné smlouvy.

Inspirací byl pro nás také proces vzniku dobře vyladěné smlouvy, která musí být přesně formulovaná. Při procesu jejího ladění se často používají zvýrazňovače nebo papírky pro rychlejší orientaci. I tyto prvky nás při návrhu ovlivnily.

Důležité byly vazby prostoru a jeho funkce: od silent a focus roomu přes společné interiéry až po prostředí pro klienty. Hlavní průhledová osa prochází vstupním lobby, umožňuje průhledy do okolí. Kolmo na ni jsou dvě sekundární osy, které definují chodby. V jejich průhledu jsme navrhli otevřené prostory podporující výhledy do okolí. Dalším důležitým místem byly rohy jako místa pro setkávání. Ve středu kanceláří okolo hlavního komunikačního jádra jsme umístili „cloud“.

Koncept v sobě nese hierarchii a zónování prostoru. Z jedné strany ho definuje cloud, z druhé metalické šanony. Journey se otvírá do rohů, nabaluje na sebe bary a recepce. Vrstvu kanceláří, zasedacích místností a relax roomu jsme umístili mezi fasádu a šanony.

Zóny v kanceláři

Atribut zónování jsme promítli skrze kolmice na fasádu budovy, kde má klient pronajatá dvě patra. Tyto kolmice rozdělují vrstvu kanceláří, mezi fasádu a šanony jsme vložili příčky. K příčkám jsou přisazeny stoly, které jsou v zákrytu s metalickými boxy. Rohy dispozice jsme věnovali knihovně, zasedacím místnostem, terase a open officu. Prostřední část této vrstvy je určena pro kanceláře.

A jak jsme využili navigační lepicí papírky ze zmiňovaných smluv? Tam, kde mají být – ukazují, kde pracuje konkrétní člověk a kudy se jde prostorem.

Podepsáno
Ostře vedený tah podpisu na poslední stránce naší smlouvy s kanceláří Allen & Overy svítí. Symbolizují ho lineární svítidla, procházející interiéry obou pater. Originální světla z ohýbaných červených profilů se pro nás stala vlastnoručním podpisem – tohle je smlouva s prostorem, tahle světla ji podepisují. A ozařují. Doplňují je červené lampy v dalších částech interiéru.

Právní služby pro nás nesymbolizují ticho vysokých koberců a drahá plnicí pera. Daleko více je to vyjednávání, vzdělávání, porozumění a individualita. Proto mají v Allen & Overy knihovnu, relaxační místnost, cafe bar…


Autorská zpráva, redakčně upraveno
Foto: Studio Flusser

Studio: Studio Reaktor
Autoři: Ing. arch. Jakub Heidler, Ing. arch. Jan Kačer
Spoluautoři: Ing. arch. Marek Svoboda, Ing. arch. Petr Mandík, Mgr. Pavlína Mojská, Mgr. Maria Lucia Cicero
Umístění projektu: Karolinská 707/7, 186 00 Praha 8 – Karlín
Rok projektu: 2020
Rok dokončení: 2021
Užitná plocha: 1150 m²
Klient: Allen & Overy
Spolupráce: Vizualizace: Karel Buhr

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

5. 9. 2023 11:09:09. Výhodné nabídky půjček pro každého. Loan Express

 
 
 
 

5. 9. 2023 10:16:48. Získejte expresní půjčku pro všechny vaše finanční nouze. Loan Express

  Tuto soukromou agenturu jsme vytvořili, abychom vás podpořili ve vašich finančních potřebách při řešení různých osobních krizí. Všichni víme, že žádost o půjčku v bance vyžaduje dost nevýhodný protokol. Zvolte si nyní vzájemný úvěr pro všechny vaše osobní nouze bez bankovního protokolu s výhodnou úrokovou sazbou 3,8 %. Můžete vstát až 4 miliony korun s platností na maximální dobu splácení 20 let dle podmínek.Spolupracujeme s několika arabskými a evropskými finančními partnery, abychom zaručili vaši spokojenost Pro své požadavky a informace nás můžete kontaktovat přímo na následujícím e-mailu: loan.expresscz@gmail.col

5. 9. 2023 11:09:09. Výhodné nabídky půjček pro každého. Loan Express

  S našimi nabídkami půjček můžete rychle vyřešit všechny své problémy související s nedostatkem finančních prostředků, aniž byste museli čekat na banku Získejte od nás správné typy financování pro další financování svého podnikání a zvýšení ziskovosti. Naše podmínky jsou velmi jednoduché a umožňují rychlost našich služeb. Vaše spokojenost je naší prioritou. Financování by již nemělo být překážkou při realizaci vašich projektů, ať už jde o financování projektu nebo řešení osobních problémů, jsme tu, abychom vám co nejdříve vyhověli. Nabízíme expresní půjčky od 50 000 do 4 500 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 4 %, pro více informací nás kontaktujte: loan.expresscz@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

4. 10. 2023 14:53:30

Threema ID_ ZX6ZM8UN Buy adb-butinaca online, Adb butinaca for sale, Buy 6cladba, 6cladba for sale, 5cladba, Jwh-018

Threema ID_ ZX6ZM8UN Buy adb-butinaca online, Adb butinaca for sale, Buy 6cladba, 6cladba for sale, 5cladba, Jwh-018 Best Grade Research Chemical Reagents Available Online at best prices, fast, secure and efficient delivery services. Top Grade quality. All orders come in discreet packaging. Tracking number Provided. https://buy-5cladba-5fmda-online.com/product/buy-adb-butinaca-online/ Threema ID_ ZX6ZM8UN WhatsApp & Skype _ +1 601-207-3026 Wickr_ Cannabinoids71 Telegram & Signal_+1 601-207-3026 Buy ADBB, 4FADB, FUB-AMB precursor Buy Eutylone Buy 2fdck Buy etizolam replacement Buy 5cladb Buy new sgt78 Buy tadalafil Buy Pregabalin Buy Theophylline 58-55-9 Buy 2079878-75-2 Buy 288573-56-8 Buy 102-97-6 Buy 1451-82-7 Buy 2F, 2f-dck, 2-bdck crystal Buy cannabinoids 5cl Buy CAS: 18354-85-3 Buy Bromazolam CAS 71368-80-4 Buy Nitrazolam CAS 28910-99-8 Buy Protonitazene hydrochloride powder CAS 119276-01-6 Buy Metonitazene CAS 14680-51-4 Buy MTTa replace JWH018/THJ018 Buy Etomidate powder or light yellow powder CAS 33125-97-2 Buy BMK powder and oil CAS: 718-08-1 Buy PMK powder and oil CAS:28578-16-7 Buy Xylazine hcl powder CAS: 23076-35-9 Buy CAS: 244-942-2 Buy CAS: 57801-95-3 Our services - express prior overnight or next day delivery - Packing is highly discreet sealed, wrapped with aluminum foil, safe and secure - No signature is required upon arrival of the parcel - 100% customer care and support. - Money-back guarantee - We offer door to door delivery services - Excellent and unbeatable prices. We pack the packages carefully with tungsten and carbon papers to skip through customs x-ray machines at airports. Parcels are beautifully packed with gift papers from outside.

 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz