Kanceláře T-Mobile

Kanceláře T-Mobile

(9. 11. 2022) CAPEXUS

   
 
 
 
 

Kanceláře T-Mobile

Rekonstrukce kanceláří přinesla moderní desk-sharing prostor s promyšleným designem i detaily. Proměna byla realizována za plného provozu a výsledkem je interiér, kde se myslelo nejen na komfort všech zaměstnanců díky důmyslnému zónování, ale také na využití přírodních prvků a barevných motivů vytvářejících příjemné pracovní prostředí.


Popis řešení
Proměnil se charakter pracoviště – z uzavřených menších místností se zaměstnanci přesunuli do otevřeného prostoru, který se přizpůsobuje vykonávané činnosti. V nových kancelářích mají zaměstnanci vytvořená místa pro spolupráci v týmu, soustředěnou činnost o samotě i příležitost k odpočinku. 

Kromě samotného interiéru se změnil i styl práce. Zaměstnanci nově získali možnost vybrat si, z jakého místa budou pracovat – ať už se jedná o formální místo u stolu, uzavřenou místnost s výškově nastavitelnými stoly, která se hodí pro klidnou práci, nebo pohodlnou sedačku v cafeterii. Právě flexibilita a přizpůsobivost je jedním z nejdůležitějších aspektů moderního funkčního pracoviště.

Každému týmu o přibližně 20 členech je přidělena konkrétní základna – takzvaný neighbourhood. Jeho součástí je speciální část nazvaná focus hub, která je určena až čtyřem zaměstnancům. Jejím specifikem jsou mobilní stěny, díky kterým ji lze předělit až na tři samostatné místnosti. Toto řešení usnadnilo přechod z uzavřených kanceláří do otevřených.  

Zónování funguje díky celé řadě akustických a vizuálních bariér. Patří mezi ně například akustické závěsy, akustické panely, zeleň, oddělení koridorů a půdorysné řešení prostoru.

Všechna pracovní místa jsou sdílená a tento share desk systém přímo koresponduje s clean desk policy – jakmile zaměstnanec na konci dne odchází, zůstává po něm čistý pracovní stůl.

Korporátní identitu společnosti T-Mobile architekti vnesli do interiéru v podobě opakování motivu čtverce, který se objevuje v logu firmy. Hlavním záměrem bylo vynechání primární barvy – magenty. Pozornost se tak dostala sekundárním barvám, architekti zvolili modrou, oranžovou, zelenou, žlutou a petrolejovou v různých intenzitách.

Celá proměna proběhla s cílem co nejmenšího dopadu na životní prostředí. Interní sdělení se promítají na LED obrazovky namísto dříve užívaných papírových plakátů. V kuchyňkách je umístěn výrobník sody, díky čemuž se snižuje spotřeba plastových lahví, a v kancelářích nechybí koše na tříděný odpad.

Autorská zpráva, redakčně upraveno
Foto: Petr Andrlík, Alexander Dobrovodský

Architekt: CAPEXUS
Realizace: 2019
Umístění: Praha
Plocha: 3400 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz