Kancelářský projekt Vision Park Karlín

Kancelářský projekt Vision Park Karlín

(4. 4. 2013) Projekt Vision Park Karlín v Pernerově ulici v Praze 8 – Karlíně vstupuje do druhé etapy. Sedmipatrová novostavba nabídne 9 500 m2 kancelářských ploch a víceúčelovou společenskou a kongresovou halu o velikosti 4 827 m2. Autory projektu jsou pražský ateliér AED project společně se slavným španělským architektem Ricardem Bofillem.

 
 
 
 

Kancelářský projekt Vision Park Karlín

Projekt Vision Park Karlín v Pernerově ulici v Praze 8 – Karlíně vstupuje do druhé etapy. Sedmipatrová novostavba nabídne 9 500 m2 kancelářských ploch a víceúčelovou společenskou a kongresovou halu o velikosti 4 827 m2. Autory projektu jsou pražský ateliér AED project společně se slavným španělským architektem Ricardem Bofillem.


Vision Park Karlín vzniká v atraktivní karlínské lokalitě, nedaleko Karlínského náměstí, jen pět minut chůze od stanice metra Křižíkova na trase B. V současné době je dokončena první fáze celého projektu, kterou je přestavba historického průmyslového areálu bývalé Kotlárny, ve kterém bude sídlit vydavatelství Economia a.s. „Vision Park Karlín je jedinečná industriální budova. Má práce spočívala v tom zvýraznit jedinečnost tohoto působivého prostoru a citlivě přeměnit jeho původní industriální využití a proměnit bývalou továrnu v sídlo vydavatelství Economie. Tento projekt nového funkčního využití budovy úspěšně vyzdvihuje krásu karlínského industriálního historického odkazu,“ říká Ricardo Bofill, architekt projektu Vision Park Karlín.

Druhá fáze projektunová administrativní budova s multifunkčním společenským a kongresovým sálem – je ve výstavbě. Nové kanceláře budou vybaveny nejmodernějšími technologiemi. „Nájemci se mohou těšit na zabezpečené kanceláře bez klasických klíčů přístupné pomocí RFDI čipů.  Budou zde i další moderní informační i komunikační technologie. Naši nájemci budou moci používat například nejmodernější systém tzv. virtuální kanceláře s videokonferenčními technologiemi. Ty umožní, aby se v jedné místnosti „sešli“ na jednání lidé, kteří se ve skutečnosti nacházejí na několika různých místech světa. V budově bude rovněž fungovat vlastní wi-fi (W-LAN) síť, pomocí níž bude přístupný speciální informační portál. Jeho fungování můžeme přirovnat k místní sociální síti. Ta bude sloužit nejen pro komunikaci správce budovy s nájemci, ale nabídne i řadu informací o fungování komplexu, nabízených službách nebo též o událostech a novinkách z celého Karlína. Tato aplikace bude sloužit též veřejnosti – nabídne například informace o připravovaných akcích ve společenském a kongresovém sále Forum Karlín,“ říká Tomáš Kadeřábek, vedoucí projektu. Z celkového počtu 9 500 m2 kancelářských ploch obsadí necelé dva tisíce metrů čtverečních společnosti vlastněné Zdeňkem a Michaelou Bakalovými, mimo jiné LBM (Luxury Brand Management), BM Management a BXR Partners. V garážích tohoto objektu bude k dispozici 210 parkovacích míst.

Multifunkční společenská a kongresová hala Forum Karlín umístěná ve třech podlažích Vision Park Karlín nabídne dva tisíce míst k sezení, nejmodernější technologie a vynikající akustiku pro divadelní představení, koncerty či výstavy. Vzhledem k těmto svým parametrům bude tento prostor jistě vítanou příležitostí pro produkční agentury pořádající v Praze kulturní či společenské akce národního i mezinárodního významu.

Dokončení druhé fáze projektu Vision Park Karlín je plánováno na únor 2014. Investory jsou český podnikatel a filantrop Zdeněk Bakala a holandský podnikatel Bessel Kok. Pronájmy všech prostor nabízejí realitní konzultanti společnosti CBRE.
tisková zpráva 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz