Kantýna v Airport Business Centre

Kantýna v Airport Business Centre

Praha - Ruzyně

(23. 9. 2020) 4a architekti

   
 
 
 
 

Kantýna v Airport Business Centre

Restaurace Avion se nachází v prvním patře objektu Airport Business Center, situovaného v areálu letiště Václava Havla v Praze. Předmětem projektu byly stavební a interiérové úpravy v odbytové a výdejní části, včetně kompletní rekonstrukce povrchů a renovace vnitřního zařízení s cílem jejich sladění do jednotné podoby. Dominantním materiálem je dřevo a dýhované konstrukční desky, na komunikačních osách byla použita litá epoxidová stěrka.
Podstatou úprav byla optimalizace provozního řešení, vytvoření současného interiéru a zvýšení kapacity restaurace efektivnějším využitím prostoru. Dispoziční změny také umožnily rozdělení provozu restaurace na denní a noční provoz. Součástí výtvarného konceptu jsou křížící se linie symbolizující síť leteckých koridorů v kontrastu s kruhovými obrazci – motivem okének u letadel. V interiéru se také objevují letecké snímky známých měst a další fotografie s aviatickou tematikou.
Ve vybavení jídelny jsou kombinovány společné otevřené s intimním individuálním stolováním.
Autorská zpráva


Klient: Airport Property Development a.s.
Autoři: Jan Burček, Jan Tesárek, Martin Tomášek
Velikost: 470 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz