Karlín Hall Revival

Karlín Hall Revival

(15. 12. 2010) Praha 13. 12 2010 – Jeden z předních pražských developerů, Karlín Group Serge Borensteina uzavřel v uplynulých dnech se Zdeňkem Bakalou smlouvu o prodeji bývalých průmyslových objektů, známých jako Karlínská hala a Šípkárna.

 
 
 
 

Karlín Hall Revival

Praha 13. 12 2010 – Jeden z předních pražských developerů, Karlín Group Serge Borensteina uzavřel v uplynulých dnech se Zdeňkem Bakalou smlouvu o prodeji bývalých průmyslových objektů, známých jako Karlínská hala a Šípkárna.

Jde o prodej nejvýznamnějších historických průmyslových objektů v Karlíně v Praze 8. Jednání za Karlín Group vedl Serge Borenstein a Bessel Kok jménem Zdeňka Bakaly. Společnost Karlín Group bude se Zdeňkem Bakalou spolupracovat na rekonstrukci těchto objektů jako manager projektu, a využije tak své rozsáhlé zkušenosti s rozvojem oblasti Karlína. Realizace plánované přestavby by měla být zahájena co nejdříve a výsledkem by mělo být 17 000 m2 administrativních ploch, včetně konferenčních prostor. Revitalizované průmyslové haly by se měly v budoucnu stát sídlem mimo jiné vydavatelství Economia a Luxury Brand Management Group. Architektonická přeměna hal bude svěřena ateliéru architekta Ricardo Bofillla. Bofill již v Karlíně společně s Karlín Group realizoval celou řadu úspěšných projektů.

„Bude nám potěšením spolupracovat na tak zajímavém a náročném projektu“, říká Serge Borenstein.

Rekonstrukce Karlínských hal propojí celkovou revitalizaci bloku mezi ulicemi Thámova, Pernerova a Šaldova, realizovanou společností Karlín Group, a vytvoří paralelu nového administrativního complexu Corso Karlín, Corso IIA a B, vše v bezprostřední blízkosti stanice metra. Dokončení rekonstrukce Karlínské Haly a Šípkárny je plánováno v polovině roku 2012.


Tisková zpráva Karlín Group

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz