Karlovy Vary vyhlásí soutěž pro architekty na řešení území kolem Ohře

Karlovy Vary vyhlásí soutěž pro architekty na řešení území kolem Ohře

(22. 11. 2012) (ČTK) - Karlovy Vary vyhlásí architektonickou soutěž na řešení rozsáhlého území kolem řeky Ohře, jež zasahuje do čtvrtí Rybáře a Tuhnice. Impulzem je záměr developerské skupiny Lordship upravit a přestavět celý prostor Dolního nádraží. Primátorův náměstek Jaroslav Růžička (nez.) novinářům řekl, že město má k projektu určité výhrady a chce znát představy různých architektů, jak by se dalo nejenom Dolní nádraží, ale i jeho okolí v budoucnu využívat.

 
 
 
 

Karlovy Vary vyhlásí soutěž pro architekty na řešení území kolem Ohře

(ČTK) - Karlovy Vary vyhlásí architektonickou soutěž na řešení rozsáhlého území kolem řeky Ohře, jež zasahuje do čtvrtí Rybáře a Tuhnice. Impulzem je záměr developerské skupiny Lordship upravit a přestavět celý prostor Dolního nádraží. Primátorův náměstek Jaroslav Růžička (nez.) novinářům řekl, že město má k projektu určité výhrady a chce znát představy různých architektů, jak by se dalo nejenom Dolní nádraží, ale i jeho okolí v budoucnu využívat.

Radnici bude zajímat urbanistická koncepce, řešení dopravy v těchto částech města, využití volných pozemků a způsob, jak lokalitu rozvíjet. Kromě Dolního nádraží je v ní například i areál bývalého pivovaru, někdejší zimní stadion i jedna z hlavních městských komunikací, Západní ulice. "Očekáváme, že o soutěž bude zájem. Výsledky bychom chtěli znát do května příštího roku. Pro vítěze je k dispozici odměna 250.000 korun, druhý v pořadí získá 150.000 korun a pro třetího je 100.000 korun," podotkl Růžička.

Záměr Lordshipu počítá v oblasti Dolního nádraží s investicemi za několik miliard korun. V projektu nazvaném Central park (autorem projektu jsou ALSOP Architects a SIAL architekti a inženýři spol. s.r.o. - doplněno Stavbaweb) je navrženo třeba vybudování veřejných prostranství s náměstím, kolonádou a promenádou dlouhou kolem 2,5 kilometru nebo vytvoření veřejného parku u řeky Ohře na ploše kolem šesti hektarů a rekreační oblasti s akvaparkem a zábavním centrem. Podle vedení města ovšem jeho návrhy neodpovídají územnímu plánu a pro danou lokalitu je projekt nevhodný kvůli přílišné velikosti.

CENTRAL PARK Karlovy Vary - zdroj obr: Stavby Karlovarského kraje CENTRAL PARK Karlovy Vary - zdroj obr: Stavby Karlovarského kraje
CENTRAL PARK Karlovy Vary - zdroj obr: Stavby Karlovarského kraje

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz