Karlovy Vary vyhlásí soutěž pro architekty na řešení území kolem Ohře

Karlovy Vary vyhlásí soutěž pro architekty na řešení území kolem Ohře

 
 
 
 

Karlovy Vary vyhlásí soutěž pro architekty na řešení území kolem Ohře

(ČTK) - Karlovy Vary vyhlásí architektonickou soutěž na řešení rozsáhlého území kolem řeky Ohře, jež zasahuje do čtvrtí Rybáře a Tuhnice. Impulzem je záměr developerské skupiny Lordship upravit a přestavět celý prostor Dolního nádraží. Primátorův náměstek Jaroslav Růžička (nez.) novinářům řekl, že město má k projektu určité výhrady a chce znát představy různých architektů, jak by se dalo nejenom Dolní nádraží, ale i jeho okolí v budoucnu využívat.

Radnici bude zajímat urbanistická koncepce, řešení dopravy v těchto částech města, využití volných pozemků a způsob, jak lokalitu rozvíjet. Kromě Dolního nádraží je v ní například i areál bývalého pivovaru, někdejší zimní stadion i jedna z hlavních městských komunikací, Západní ulice. "Očekáváme, že o soutěž bude zájem. Výsledky bychom chtěli znát do května příštího roku. Pro vítěze je k dispozici odměna 250.000 korun, druhý v pořadí získá 150.000 korun a pro třetího je 100.000 korun," podotkl Růžička.

Záměr Lordshipu počítá v oblasti Dolního nádraží s investicemi za několik miliard korun. V projektu nazvaném Central park (autorem projektu jsou ALSOP Architects a SIAL architekti a inženýři spol. s.r.o. - doplněno Stavbaweb) je navrženo třeba vybudování veřejných prostranství s náměstím, kolonádou a promenádou dlouhou kolem 2,5 kilometru nebo vytvoření veřejného parku u řeky Ohře na ploše kolem šesti hektarů a rekreační oblasti s akvaparkem a zábavním centrem. Podle vedení města ovšem jeho návrhy neodpovídají územnímu plánu a pro danou lokalitu je projekt nevhodný kvůli přílišné velikosti.

CENTRAL PARK Karlovy Vary - zdroj obr: Stavby Karlovarského kraje CENTRAL PARK Karlovy Vary - zdroj obr: Stavby Karlovarského kraje
CENTRAL PARK Karlovy Vary - zdroj obr: Stavby Karlovarského kraje

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.