Kavárna Elektra v Ostravě

Kavárna Elektra v Ostravě

(20. 9. 2011) Antikvariát a klub Fiducia na svých fcb stránkách uveřejnila "pozitivní zprávu" o chystaném znovuoživení prvorepublikové kavárny.

 
 
 
 

Kavárna Elektra v Ostravě

Antikvariát a klub Fiducia na svých fcb stránkách uveřejnila "pozitivní zprávu" o chystaném znovuoživení prvorepublikové kavárny.

Deník zjistil: Z Elektry bude zase kavárnaOstrava
Jeden ze zašlých ostravských symbolů má naději na znovuoživení! V Paláci Elektra se chystá vznik kavárny, která by měla co nejvěrněji připomínat slavný prvorepublikový podnik. Za projektem stojí J&T banka.
celý článek


Doplněno Stavbaweb:

Více informací o kavárně Elektra naleznete na stránkách města Ostrava
zde....Kavárna "Elektra" nalezla své umístění v tzv. "hornickém reprezenťáku", jak dobový tisk nazýval Hornický dům postavený na popud revírní rady. Na realizaci projektu architektů Františka Koláře a Jana Rubého z roku 1923 přispělo šesti miliony korun ministerstvo veřejných prací. Čtyřposchoďová budova s frontami do tří ulic (Nádražní, Umělecká, Jurečkova) "se měla stát novým centrem českého společenského života, jež popřevratová Moravská Ostrava citelně postrádala". Podle přání revírní rady měla být budova "representační a moderní", fasáda domu byla ozdobena figurami horníků a tavičů z ruky Augustina Handzela....
(zdroj - foto i text: Archiv města Ostravy)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz