Klubovna

Klubovna

Trutnov - Běžecký lyžařský areál Paradráha

(30. 7. 2020) ROSA Architekt

   
 
 
 
 

Klubovna

Klubovna pro oddíl běžeckého lyžování se nachází na mýtině na vrcholu kopce Chmelnice, kde se kříží několik běžeckých tratí. V bezprostřední blízkosti je také venkovní posilovna. Novostavba nahradila dva menší objekty, které již nedostačovaly svému účelu. Navrhli jsme ji jako celodřevěný dvoupodlažní objekt s dvojicí pultových střech. Stojí souběžně se západní hranicí pozemku u lesa, otvírá se k východu – směrem k běžeckému oválu a otevřené sportovní ploše, na které se umísťuje start a cíl závodů.
Východní fasáda ustupuje za krytou venkovní plochu, která částečně slouží jako mazací boxy a částečně jako divácká terasa. V přízemí objektu jsou šatny, umývárny a společenská místnost. Ve druhém podlaží jsou dvě klubovny. Součástí objektu je i garáž pro dvě rolby a skútr krytá hlavní hmotou.

Použít pro stavbu umístěnou uprostřed lesů na vrcholu Chmelnice dřevěnou konstrukci bylo naprosto přirozené. Navíc vlastnosti dřevěné stavby jsou v souladu s se způsobem užívání objektu. Protože jsme chtěli, aby konstrukční dřevo bylo přiznané, padla volba na CLT panely, které mají při malé tloušťce velmi dobrou únosnost a lze je použít jak na stěnové i stropní konstrukce. 120 mm silné CLT panely jsou v interiéru opatřeny pouze olejovým nátěrem a definují tak charakter jednotlivých místností. Na vnější straně jsou panely zatepleny 150 mm minerální izolace a obloženy modřínovým dřevem. Protože objekt bude využíván celoročně, je vybaven tepelným čerpadlem a krbovými kamny.
Autorská zpráva
Foto: petrkostal.cz


 
Autor: ROSA – ARCHITEKT s.r.o. – Ing. arch. Michal Rosa; spolupráce Ing. Petr Košťál, Ing. Hynek Stiehl, Ing. Vít Zinga, Marie Dvořáková, Andrea Junková, Ing. Jan Pěnčík, Ing. Pavel Rus
Zastavěná plocha 382 m2; včetně terasy 499 m2, užitná plocha 420 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz