Knauf - 30 let stále v čele pelotonu

Knauf - 30 let stále v čele pelotonu

(16. 7. 2021) Systémy Knauf najdeme v mnoha prestižních administrativních nebo developerských projektech

 
 
 
 

Knauf - 30 let stále v čele pelotonu

A je to tady. Třicítka na krku. Pro někoho jen další číslo, další rok, další sezóna. Pro jiné významný mezník. Z biblického hlediska je to doba zralé dospělosti. A ono je to vlastně pravda, protože za třicet let se ve stavebnictví změnilo mnohé. Materiály již nejsou, co bývaly, v tom dobrém slova smyslu. Jsou vesměs vyspělejší, sofistikovanější a ovlivnily zásadně trend ve stavebnictví jako takovém. Vše totiž spěje k co největší jednoduchosti, rychlosti a také k maximální eliminaci chyb přímo na stavbě. Říkejme tomu systémové řešení. Naše společnost si je dobře vědoma tohoto trendu, proto není jen jeho součástí, ale vůdčím hráčem. Pokud bereme v potaz až neuvěřitelně se rozvíjející oblast suché výstavby, která za 30 let na českém trhu pomalu vytlačila nebo nahradila celou řadu klasických stavebních materiálů. Důvody jsou viditelné na první pohled. Již zmíněná systémovost, variabilita a umění velmi rychle se vypořádat s nejrůznějšími situacemi, to jsou hlavní trumfy suché výstavby. A s tím souvisí i další materiály, které na tuto – pro Knauf stěžejní – oblast navazují. Ať už je to kategorie výrobků suchých směsí nebo stavební chemie. Pohled na celou plejádu produktů Knauf, jejich úspěchů a uplatnění se na trhu, nás vede nepochybně k přesvědčení, že už 30 let patříme do čela pelotonu výrobců stavebních hmot, a to nejen v České republice.     


Naše firma si prošla od posledního výročí řadou progresivních změn s jediným cílem. Zůstat lídrem na trhu v oblasti bezpečných, zdravých a pohodlných konstrukcí obytných prostor. Přinášet také inovativní a k životnímu prostředí šetrné produkty a systémy pro výstavbu všech typů budov, které budou energeticky účinné a udržitelné. Knauf v České republice ovšem bodoval u svých zákazníků nejen novými přístupy, ale řadou systémových řešení. Naši pozornost soustřeďujeme zejména na problematiku prostorové i stavební akustiky. Za připomenutí stojí uceleně zpracovaný, praktický a velmi podrobný Akustický katalog, jenž následoval elektronický Kalkulátor prostorové akustiky. S tímto tématem jsou spojeny zcela nové produkty v oblasti akusticky pohltivých děrovaných desek, například Cleaneo Linear apod. Podtrženo, sečteno: systémy Knauf najdeme v mnoha prestižních administrativních nebo developerských projektech, a to je ta největší odměna usilovné práce posledních let. Nebylo by správné opomenout tradičně vysoce nastavenou laťku také v oblasti požární bezpečnosti. Řešení, která v tomto ohledu Knauf nabízí, jsou spolehlivá a hlavně efektivní. Výčet však zdaleka nekončí. Nic z toho by se pravděpodobně nezdařilo, kdyby za těmi všemi novými výrobky nestáli lidé. Spojení vysoké kvality produktů a technické podpory vždy mělo a bude mít i nadále nejvyšší prioritu. 

I přesto, že celý svět prochází nyní pravděpodobně nejvyšší zkouškou od konce 2. světové války, zůstává Knauf nadále silným a spolehlivým partnerem, jenž všechny překážky vnímá jako výzvu a základ dalšího úspěšného vývoje. Můžeme se opřít o zázemí více než 250 výrobních poboček po celém světě, dalších 80 závodů na zpracování surovin, přes 35 tisíc zaměstnanců, kteří vyprodukují ročně více než 10 miliard EUR. Ve více než 90 zemích na všech kontinentech. Takový je současný svět KNAUF. A přitom stále zůstáváme rodinnou firmou. 

www.knauf.cz

podle podkladů společnosti Knauf


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz