Kniha: Rostislav Švácha a kol., Naprej!

Kniha: Rostislav Švácha a kol., Naprej!

(13. 9. 2012) V pondělí 10. září 2012 byla v Autoklubu České republiky v Opletalově ulici v Praze slavnostně pokřtěna publikace s tajemným názvem Naprej!

 
 
 
 

Kniha: Rostislav Švácha a kol., Naprej!

V pondělí 10. září 2012 byla v Autoklubu České republiky v Opletalově ulici v Praze slavnostně pokřtěna publikace s tajemným názvem Naprej!


Autoři knihy na fotografii Vladimíra Adamczyka

Budova Autoklubu nebyla vybrána náhodně, toto dílo Pavla Janáka z roku 1929 patří mezi stavby zařazené do monografie Naprej!, knihy, která se zabývá sportovní architekturou v Čechách od renesance po dnešek. Slavnostního křtu se kromě autorů knihy zúčastnili i hostitelé z Autoklubu, Jiří Kejval jako zástupce Českého olympijského výboru, který vznik knihy inicioval, sponzoři, významní sportovci - úspěšní olympionici -, a v neposlední řadě vydavatelka knihy Dagmar Vernerová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Prostor.


Věra Čáslavská a Rostislav Švácha. Foto Vladimír Adamczyk

"Naprej!" byl starý pozdrav sokolů, vynalezený a používaný Fügnerem a Tyršem, a znamená "Napři se!", tedy odolávej, překonávej překážky.

 
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a