Kolínská radnice získala do svého majetku Masarykův most

Kolínská radnice získala do svého majetku Masarykův most

(8. 6. 2011) Kolín 7. června (ČTK) - Kolín převzal do svého majetku Masarykův most přes Labe. Radnice se tomu v minulosti bránila, protože se obávala zvýšených nákladů. Podle výnosu ministerstva dopravy i krajského úřadu ale město nakonec stavbu muselo od Středočeského kraje převzít, řekl ČTK starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).

 
 
 
 

Kolínská radnice získala do svého majetku Masarykův most

Kolín 7. června (ČTK) - Kolín převzal do svého majetku Masarykův most přes Labe. Radnice se tomu v minulosti bránila, protože se obávala zvýšených nákladů. Podle výnosu ministerstva dopravy i krajského úřadu ale město nakonec stavbu muselo od Středočeského kraje převzít, řekl ČTK starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).

Kolín byl podle starosty za dosavadní postoj kritizován, údajně se pohyboval na hraně zákona a hrozily mu sankce. "Je to náprava nějakého stavu, který neodpovídal legislativě. Ale že bychom z toho měli radost, to nemáme," poznamenal Rakušan.

Železobetonový most z dílny architekta Františka Roitha překlenul Labe v roce 1927. Jeho zvláštností je vodní elektrárna zabudovaná uprostřed mostního tělesa. Stavba byla za druhé světové války zasažena leteckými pumami, jejichž stopy lze na mostě najít dodnes. V 90. letech prošla celkovou rekonstrukcí.

"Ten most nepadá, průběžně se udržoval, ale samozřejmě nějaké náklady s tím spojené budou. Město se tomu bránilo do té doby, dokud se tomu šlo bránit," shrnul starosta.

K hitorii a konstrukci mostu zde

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz