Komořanské náměstí

Komořanské náměstí

Praha - Modřany

(17. 12. 2020) David Kraus

   
 
 
 
 

Komořanské náměstí

Revitalizace nevyužívané plochy v centrální části Komořan v Praze, kterou vymezují ulice Komořanská, Revoluce a Kyslíková. Neupravené a prázdné místo bylo jen průchozí plochou, v jižní části ze sídliště na autobusovou zastávku. Jeho centrální poloha přitom vybízela k zušlechtění. 


Plocha vznikla vyčleněním bývalé příjezdové komunikace a točny pro autobusy, které jsou odkloněny. Nenacházely se tu však žádné prvky mobiliáře, takže místo nebylo příjemné pro pobyt (vzhledem k občasným vedrům přímo odrazovalo). Nerostl tu ani jeden strom. 

Městská část Prahy 12 nás oslovila, abychom přišli s rychlým, levným a v krátké době realizovatelným nápadem. Na vše jsme měli pár měsíců, rozpočet byl stanoven v řádu jednotek milionů. 

Zachovali jsme a opravili vychozené trasy, vybrali mobiliář a zasadili zeleň, která ochrání průchozí před sluncem. Práce se stromy (děkujeme za rychlé a chytré nápady Lukáše Štefla), lavičkami, cvičebními prvky a miniatrakcemi pro děti. Syrové, levné a rychle dostupné materiály, jednoduché detaily, odolnost a snadná údržba. Plocha nyní slouží jako náměstí, trochu park, trochu hřiště, lidé tudy pouze neprojdou, sednou si, spočinou, někdy mírně cvičí, děti si hrají... Tento stav by měl být pouze počátečním impulsem k většímu promyšlenému zásahu. Náměstí má ohromný městský potenciál a strategickou polohu. Toť výzva pro investora.

Autorská zpráva

Autoři: David Kraus, Štěpán Janů, Miroslav Styk, Alina Fornaleva, Lukáš Štefl
Klient: městská část Praha 12
Rozloha: 5000 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

17. 1. 2024 01:02:43. Hledáte legitimního finančního věřitele?. Čermáková Martina

 
 
 
 

17. 1. 2024 01:02:43. Hledáte legitimního finančního věřitele?. Čermáková Martina

  Hledáte legitimního finančního věřitele?

Půjčky do 24 hodin po celé ČR. Máme pro vás nejnovější nabídky půjček 24/7. Pokud uvažujete o tom, že si vezmete svou první nebo novou půjčku online, ale nevíte, kterou vybrat, je dobré využít důvěryhodný zdroj. Podívejte se na naše půjčky e-mailem: Veronikajirikova10@gmail.com
whatsapp.....+420704207735

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a