Komplex budov pro úřad práce a správu sociálního zabezpečení v Děčíně je opraven

Komplex budov pro úřad práce a správu sociálního zabezpečení v Děčíně je opraven

U Plovárny 1190/14, 405 02 Děčín

(21. 12. 2017) Adaptace polikliniky v Děčíně podle návrhu di5 architekti inženýři

   
 
 
 
 

Komplex budov pro úřad práce a správu sociálního zabezpečení v Děčíně je opraven

Po více než dvou letech stavebních prací byla dnes otevřena modernizovaná budova Úřadu práce v Děčíně. V ní postupně začne působit také Okresní správa sociálního zabezpečení. Celkové náklady přesáhly 117 milionů korun a zahrnovaly rekonstrukci historické a „nové“ budovy bývalé polikliniky, včetně vybavení. Práce provedla společnost SWIETELSKY stavební, která zakázku získala ve veřejné soutěži.

„Přizpůsobit tento komplex potřebám obou institucí znamenalo kompletně změnit dispozice obou objektů. Pozoruhodné je využití centrální haly v historické budově, kudy je přístup k nejfrekventovanějším oddělením obou institucí,“ říká Miroslav Moj, ředitel ústeckého závodu pozemních staveb společnosti SWIETELSKY stavební.

Práce probíhaly od června 2015 do letošního srpna. Zahrnovaly demolici a vybudování nových nenosných příček a podlah a rozvodů kanalizace, vody, topení, elektro a vzduchotechniky. Vznikla sociální zařízení a denní místnosti. Kvůli bezpečí před povodní, byla technologie budov přemístěna ze suterénu do přízemí. Nové jsou výtahy i bezbariérový vstup. Významné budou energetické úspory díky zateplení střechy s novou konstrukcí a výměně oken. To zlevní provoz budov se zastavěnou plochou 2845 m2 a obestavěným prostorem 35 636 m3.

Na vstupní halu historické budovy, kde je hlavní vchod, navazují nejvyužívanější úseky Úřadu práce jako je zprostředkování, nepojistné dávky či odděleni hmotné nouze. Jednotlivé sekce jsou ve staré i v nové budově. Do ní jsou umístěny sekce s nižší návštěvností. Je zde i zaměstnanecké schodiště se samostatným vstupem. Hlavni část Úřadu práce leží ve 2. patře a OSSZ ve 3. a 4. patře. Předpokládá se, že administrativní centrum denně navštíví zhruba 530 lidí.

Historická čtyřpatrová budova z roku 1938 byla postavena jako Nemocenská pokladna, tvořená třemi křidly do tvaru písmene H. Uvnitř jsou i pískovcové obklady, zvenku římsy i sochařská pískovcová výzdoba. Navazující třípatrová budova vznikla v roce 1986 jako poliklinika se třemi křidly rozmístěnými okolo středového dvora. 
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Projekt adaptace polikliniky v Děčíně proběhla podle návrhu di5 architekti inženýři – projekt najdete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.7769901
14.2116289
Komplex budov pro úřad práce a správu sociálního zabezpečení v Děčíně je opraven

Komplex budov pro úřad práce a správu sociálního zabezpečení v Děčíně je opraven
U Plovárny 1190/14
405 02 Děčín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz