Konference PROPAMÁTKY 2019

Konference PROPAMÁTKY 2019

(3. 9. 2019) Registrujte se na 12 ročník podzimní konference

 
 
 
 

Konference PROPAMÁTKY 2019

Od června je možné se registrovat na 12. ročník podzimní konference PROPAMÁTKY, která se pravidelně věnuje obnově a využívání staveb. Letos se organizátoři zaměří na historické budovy škol. Setkání se uskuteční od 6. do 8. listopadu v Písku.

Registrace opravňuje k účasti na všech třech dnech setkání včetně doprovodného programu. Ve středu 6. listopadu je připraven blok příspěvků zaměřených na historii jednotlivých škol v Písku a jeho okolí, ale také na vývoj školství v regionu obecně. Tato část bude za dobrovolné vstupné přístupná i pro veřejnost.

Hlavní konferenční den se odehraje ve čtvrtek 7. listopadu. Vstupní příspěvek odborného bloku přednese Jan Šimek z Národního pedagogického muzea, který bude hovořit o historickém vývoji podoby školních budov v souvislosti s proměnou společnosti i legislativy. Další přednášející rozeberou některé konkrétní aspekty vzniku a proměny podoby tohoto typu objektů. Profesor Karel Kibic představí výsledky svého doposud nepublikovaného výzkumu o nejstarších školách a o tom, co se z nich zachovalo do současnosti. Jiří Škabrada z Fakulty stavební ČVUT v Praze se zaměří na venkovské školy. Naopak o těchto stavbách ve městech a o jejich roli v urbanismu bude mluvit Alena Krusová z Národního památkového ústavu.

Odpolední program představí formou diskusních bloků konkrétní příklady obnovy a nového využití školních budov, a to i včetně příkladů, kdy byla starší historická stavba doplněna či rozšířena o novodobou moderní architekturu. V bloku najde místo i rekonstrukce ZŠ Komenského v Písku pro potřeby nového využití Městskou knihovnou, kde se celé setkání uskuteční.

Na pátek 8. listopadu je pro registrované účastníky připraven program exkurzí a prohlídek. V rámci něj bude možné navštívit vybrané školní budovy v okolí Písku, na kterých bude představeno jejich nové využití, ale účastníci budou krátce seznámeni i s jejich historií.

Program je postupně aktualizován a stejně jako každý rok ho doplní i řada doprovodných aktivit. Aktuální informace sledujte na stránkách KONFERENCE a na FACEBOOKU. Akce byla zařazena do programu celoživotního vzdělávání ČKAIT a ČKA.

podle podkladů pořadatele

Související články:
Konference PROPAMÁTKY – obnova a využívání škol  8.7.2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.