Kongresové centrum v Lednici

Kongresové centrum v Lednici

Spa Resort Lednice, Břeclavská 781, Lednice

(2. 10. 2018) Atelier Habina

   
 
 
 
 

Kongresové centrum v Lednici

Lokalita se nachází na jihovýchodním kraji lázeňského města Lednice, celé území je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Romantická krajina, historická architektura spjatá s přírodou i pohledové a krajinné kompoziční osy spolu vytvářejí harmonický celek, jehož atmosféra musí být pečlivě chráněna.
Stavbu kongresového centra jsme pojali jako jednoduchou dřevěnou strukturu. Provozně navazuje na stávající hotel, komponována je jako součást nového parku. Svojí pergolou podél jeho severního okraje propojuje hotel s lázeňskou kolonádou. Lapidární, ze tří stran prosklený prostor ležatého dlouhého hranolu, po vzoru zámecké saly terreny orientovaný do parku, je uvnitř doplněn pouze eliptickou obslužnou buňkou, vloženou mezi kongresový sál s foyer a kavárnu.
Nosná struktura je v symbióze s prostorovým konceptem. Prostor hlavní lodi je široký 9,6 m, v příčném směru jej překonávají dřevěné vazníky v modulu 4 m. Vedlejší loď – venkovní pergola podél prosklené fasády směrem k parku navazuje ve stejném rytmu.
Konstrukce tři podélných os asistuje prostorové transformaci stavby svou rostoucí subtilitou: od obvodové stěny přes řadu kruhových betonových sloupů až ke svislým dřevěným koncům vazníků se stavba kontinuálně propojí s parkem. Vše pod pultovou střechou doplňuje měkce tvarovaný, z parku skrz prosklenou fasádu viditelný dřevěný akustický podhled, se severní obvodovou stěnou spojený spárou dlouhého bazilikálního okna.

Autorská zpráva
Foto: Ota Nepilý, Zdeněk Náplava


Autor: Martin Habina, Tomáš Berka, Jiří Jašek, Tomáš Vavřínek, Ondřej Kocián; zahradní architekt Zdeněk Sendler
Klient: S.M.K. a.s.
Zastavěná plocha: 210 m2
Obestavěný prostor: 1760 m3
Rozpočet stavby: 30 mil. Kč

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz